E premte, Prill 23, 2021
Etiketimet Perhapja

Etiketim: perhapja

Ekspertët: Ja cili është vendi ku koronavirusi përhapet më lehtë

Koronavirusi është një sëmundje shumë e transmetueshme, por provat tregojnë se tubimet e vogla shtëpiake dhe familjet janë vendi ku koronavirusi i ri po...

Nga fasoneritë te shkollat e universitetet, çfarë po ndodh me përhapjen...

Dy kate të rektoratit të universitetit “Ismail Qemali” në qytetin e Vlorës janë mbyllur deri në dezinfektimin e tyre, pasi 3 punonjës të administratës...

Si e “pushton” trupin, Covid-19

Virusi që shkakton COVID-19 transmetohet përmes stërklave, të padukshme të përcjella në ajër kur një person i infektuar kollitet ose teshtin. Atëherë këto stërkla...

Shifrat e përditësuara/ Mbi 12 mln njerëz të infektuar nga Covid-19

Mbi 12 milion persona në të gjithë botën janë infektuar me koronavirus që nga fillimi i pandemisë e deri më tani. Në bazë të dhënave...

Koronavirusi, ja si është përhapur në të gjithë Botën/ Shifrat e...

Shtetet e Bashkuara mund të bëhen epiqendra globale e pandemisë koronavirus, paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit. Në kuadrin e masave, India njoftoi një bllokim të...

Video/ Pamje që tregojnë si bëhet përhapja e coronavirusit

Një video e postuar në Twitter që brenda pak minutave është bërë virale, tregon më së miri se si përhapet coronavirusi që së fundmi...

Koronavirusi, ja shtetet ku është përhapur COVID 19

Që kur u shfaq në Kinë, koronavirusi i pagëzuar me emrin "Covid 19" është përhapur në pothuajse të gjithë Botën. Mbi 3200 persona kanë...
WhatsApp DENONCO