E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Ndryshe boldnews host domain

Etiketim: ndryshe boldnews host domain

Këto 5 gjëra duhet të bëni çdo fillim jave

Shumica e njerëzve e urrejnë ditën e hënë duke menduar se kanë një javë të gjatë para dhe ideja se çdo mëngjes duhet të...

Histori shqiptare/ Ish-miku mohon borxhin prej 25 mijë eurove, habit me...

Konflikti mes dy ish-miqve, Janit dhe Gëzimit ishte rubrika e radhës e hapësirës televizive “Shihemi në Gjyq” në “E Diela Shqiptare” në Tv Klan. Ai...

Çfarë do të ndodhte nëse Hëna do të ishte dy herë...

Në filmin e Xhim Kerrit të vitit 2003 “Brusii Plotfuqishëm”, personazhi kryesor fiton papritmas fuqi të ngjashme me Zotin, dhe i përdor ato fuqi...

Zbulohet peshku me ngjyrë dhe formë të pazakontë! (Foto)

Një peshk i madh shumëngjyrësh u gjet në bregdetin e Oregon të SHBA-së javën e kaluar. Peshku opah 45 kilogram, i njohur gjithashtu si një...

NASA: Planetët endacakë më të shumtë nga sa pritej

Planetët endacakë, që enden në hapësirë ​​pa një yll referimi, janë më të shumtë nga sa pritej, sipas të dhënave më të fundit nga...

Çfarë po i shkakton përmbytjet në Europë, flasin shkencëtarët

Shkencëtarët më të mirë të klimës kanë pranuar se nuk kanë arritur dot të parashikojnë intensitetin e përmbytjeve në Gjermani, dhe as të nxehtin...

WhatsApp bllokon mbi 2 milionë llogari

WhatsApp ka bllokuar mbi dy milionë llogari në Indi në maj dhe qershor për shkelje të rregullave. Shërbimi tha se 95% e këtyre përdoruesve u...

Gruaja me tatuazh me fytyrën e Hitlerit tremb pushuesit në plazh

Një grua me tatuazh simbolin e svastikës (nazizmit) dhe fytyrën e Hitlerit ka tmerruar pushuesit në një plazh në Ukrainë. Të gjithë mbetën të shokuar...

Dom Gjergj Meta në zi, i ndërron jetë babai

Pastori katolik i Arkidioqezës Metropolitane At Dom Gjergj Meta ka njoftuar ndarjen nga jeta të babit të tij Pashk Gjergj Meta. ‘Gjatë jetës së tij...

Kjo metodë e ushtrisë amerikane u vendos në gjumë për vetëm...

Ushtria amerikane përdor një metodë të pazakontë që iu vendos në gjumë për vetëm dy minuta. Ky sekret është detajuar në librin “Relax dhe...

Studimi/ Vetmia ua shkurton deri në 5 vjet jetën të moshuarve

Vetmia mund të ketë një efekt negativ mendor dhe fizik tek çdokush. Por ndikimi i saj tek moshuarit është i mirë-dokumentuar. Studimet e mëparshme...

E pabesueshme! Perëndia ‘Neptun’ shfaqet në dallgë gjatë stuhisë

Fytyra e perëndisë  romake "Neptun" është shfaqur mbi muret e portit në bregdetin Sussex, në Angli, gjatë një stuhie. Në dallgë vërehet fytyra e perëndisë...

Çdo mashkull të martohet me dy gra, ndryshe e pret burgu

‘Çdo mashkull të martohet me dy gra, ndryshe e pret burgu’. Ky është vendimi i marrë së fundmi nga mbreti i Swasiland vendi i...
WhatsApp DENONCO