E premte, Qershor 18, 2021
Etiketimet Ndryshe boldnews host domain

Etiketim: ndryshe boldnews host domain

Astronomët zbulojnë një yll 100 herë më të madh se Dielli

Astronomët kanë zbuluar një yll gjigant me dritë të paqëndrueshme, i cili është 100 herë më i madh se Dielli. Ai ndodhet afër “zemrës”...

Nga kura e kancerit tek fundi i botës/ Ja çfarë ka...

Baba Vanga ose Nostradamusi i Ballkani njihet si parashikuesja e verbër e disa nga ngjarjeve me të rëndësishme që kanë ndodhur në Tokë. Disa...

Forcat e pavetëdijshme që kontrollojnë veprimet tona

Nga Magda Osman Pse e bleve makinën tënde? Pse u dashurove me partnerin tënd? Kur fillojmë që të analizojmë bazën e zgjedhjeve tona të jetës,...

E vërteta e UFO-ve/ Raporti sekret amerikan dorëzohet këtë muaj në...

Një task forcë do të ndajë të dhëna që ka mbledhur mbi fenomenet e pazakonta të fluturimit me Kongresin amerikan, ndërsa entuziastët e UFO-ve...

Cili është vendi më i nxehtë në Tokë, ku është regjistruar...

Dy shkretëtira, gjeografikisht të largëta, por të ngjashme me njëra-tjetrën, mbajnë rekordin për temperaturën më të lartë të regjistruar ndonjëherë në sipërfaqen e planetit. Lugina...

Vullkani pritet të shpërthejë sërish, evakuohet qyteti me dy milionë banorë

Çaste drithëruese për vajzën e vogël që ka humbur njërën këmbë dhe emocion i fortë për ata që panë filmimet teksa e vogla me...

Ligji i çuditshëm/ Gjobë për prindërit që nuk martojnë fëmijët deri...

Një ligjvënës në Pakistan, ka paraqitur një projektligj të çuditshëm ku detyron prindërit të martojnë fëmijët e tyre deri në moshën 18 vjeçare. Syed Abdul...

Pamje tronditëse/ Luani kafshon trajnerin para dhjetëra spektatorëve (Video)

Pamje të rënda vijnë nga Rusia ku dallohet një luan i cili krejt papritur sulmon trainerin e tij duke shkaktuar panik te stafi dhe...

Nëna e re sjell në jetë djalin 6 kg, mjekët mezi...

Një lindje e pazakontë ka ndodhur në Angli. Një nënë e re 27-vjeçare, ka sjellë në jetë një djalë që peshonte shumë, saqë u deshën...

Si do të marrë fund jeta në Tokë?

Nga Eric Betz Jeta është rezistente. Sipas disa shkencëtarëve, gjërat e para të gjalla në Tokë u shfaqën 4 miliardë vjet më parë. Në atë...

Pesë mitet e mëdha rreth Luftës së Dytë Botërore

76 vjet pas Ditës së Fitores – kapitullimit gjerman më 8 maj 194 – që i dha fund luftimeve fizike në Frontin Perëndimor në...

Whatsapp-i ‘rozë’ ju vjedh paratë dhe të dhënat, policia paralajmëron: Mos...

Mashtrimi funksionon në ueb. Është rasti  për të kujtuar të gjithë se pak shpërqendrim mund të kushtojë shtrenjtë, në terma ekonomikë. Konsumatorët paralajmërohen nga policia...

Pse dokumentarët mbi natyrën rrëfejnë gjysmë gënjeshtra

Ndoshta kjo do të mbahet mend si “epoka e artë” e dokumentarëve mbi natyrën. Prodhime të tilla si “Planet Earth II” dhe “Blue Planet...
WhatsApp DENONCO