E entje, Janar 21, 2021
Etiketimet Mini-shengeni

Etiketim: mini-shengeni

Mini-shengeni, Vasili-Ramës: Pse gënjeve për mbështetjen SHBA-BE, i ngule thikën pas...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i ka drejtuar një pyetje Kryeministrit Edi Rama, lidhur me gënjeshtrat sipas tij, që ka bërë për mini-Shengenin. Vasili shkruan...

Mini-Shengeni, Rama e pranon: BE nuk e ka mbështetur, ngatërrestarët s’janë...

Kryeministri Edi Rama pranon se idea e mini-Shengenit nuk mbështetet nga Bashkimi Europian, ndërsa u shpreh se ngatërrestarët nuk janë vetëm në Ballkan, por...

Kurti-Ramës: Më intereson makro-shengeni shqiptar, para mini-shengenit ballkanik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka thënë prerazi sot në Tiranë, se përpara mini-Shengenit ballkanik i intereson makro-shengeni shqiptar. Kurti tha se një nga...

“Mini-Shengeni”, si derë për Rusinë dhe Kinën në Ballkan

Autoritetet në Kosovë ia kanë drojën shtrirjes së ndikimit të Rusisë dhe Kinës në rajon në rast se jetësohet i ashtuquajturi “Mini-Shengeni” ballkanik, i...

Mini-Shengeni Ballkanik/ Kurti: Ja kur do i bashkohem

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës, ka folur mbrëmjen e...

Mini-Shengeni, Haradinaj: Po rritet ndikimi rus e kinez në Rajon

Kryeministri i Kosovës, në largim, Ramush Haradinaj, kritikoi me tone të ashpra planin për Mini-shengenin Ballkanik. Ai e konsideron nismën e Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut...

Mini Schengen dhe mega sherri

Nga Arben Malaj* Konkluzioni në media që ne, (Serbia, Maqedonia e Veriu dhe Shqipëria ) po ecim përpara, ndërsa Kosova është vete përjashtuar mund të...

Mini-Shengeni Ballkanik, Mali i Zi refuzon nismën e Ramës dhe Vuçiç/...

Ministrja e Ekonomisë së Malit të Zi, Dragica Sekulic, tha të hënën se bashkimi i nismës ‘mini Schengen’ për shtetet e Ballkanit të propozuar...

‘Mini-Shengeni’/ Kurti: Tirana të mos ngutet, të heqim para barrierat Shqipëri-Kosovë

I ftuar në emisionin ‘5 pyetjet nga Babaramo’, fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, kreu i partisë Lëvizja Vetëvendosje, ndër të tjera u shpreh edhe...

Harxhohet kohë me mini-shengenin, na mbuloi maxi-m*ti/ Ironia e ish-ministrit të...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar nismën për “mini-Shengenin Ballkanik”, ku sot në Ohër u mbajt takimi i dytë mes Kryeministrit Edi Rama,...

“Mini-Shengeni Ballkanik”/ Rama: Do e bëj me kokëfortësi, le të më...

Kryeministri Edi Rama tha se nuk është as tradhëtar dhe as hero, ndërsa shprehu vendosmërinë lidhur me nismën e mini-Shengenit Ballkanik. Pas akuzave që...

“Mini-Shengenin Ballkanik”, Soros ndalet në Ohër/ Mund të takojë Ramën, i...

Sot u zhvillua në Ohër takimi i dytë mes Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, Kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe atij të Maqedonisë së Veriut, Zoran...

“Mini-Shengeni Ballkanik”, Vuçiç: Do kërkoj mbështetjen e Macron

“Unë pres që të marr mbështetje për projektin “Mini-Shengenin” në takimin e ardhshëm me Emanuel Macron në Paris, por gjithashtu do të dëgjoj për...
WhatsApp DENONCO