Harxhohet kohë me mini-shengenin, na mbuloi maxi-m*ti/ Ironia e ish-ministrit të Ramës

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar nismën për “mini-Shengenin Ballkanik”, ku sot në Ohër u mbajt takimi i dytë mes Kryeministrit Edi Rama, atij maqedonas Zoran Zaev dhe Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç.

Në postimin e tij në rrjet, Manjani shkruan se ndërsa harxhohet kohë me mini-shengenin, ne na mbuloi maxi-muti.

LEXO EDHE  Afati i rivlerësimit të pasurive shtyhet sërish, tatimi 3% për pronat deri në 31 dhjetor

“Ndërkohë që harxhohet kohë me mini-schengenin, na mbuloi maxi-muti. Si ka mundësi që me një “mini…” harrohet “maxi…”?!!”, shkruan Manjani.