E martë, Janar 19, 2021
Etiketimet Kpa

Etiketim: kpa

Kolegji rrëzoi një ‘akuzë’, por la në fuqi shkarkimin e Hysni...

Kolegji rrëzoi si të pakuptimta dhe pa prova disa nga gjetjet e Komisionit për ish-gjyqtarin e Apelit të Tiranës, Hysni Demiraj, por la në...

Kolegji gjen cënim të procesit ligjor në vendimin e ish-gjyqtarit Genci...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vlerëson se KPK duhej ta kishte njoftuar ish-gjyqtarin Genci Sinjari dhe t’i kishte garantuar të drejtën për t’u dëgjuar...

KPA shkarkon nga detyra kreun e Prokurorisë së Apelit Tiranë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Prokurorisë së Apelit Tiranë, Dritan Peka. Ky i fundit kishte kaluar Vetting në...

Vendimi për Ana Golloshin/ KPA: Hetimi i pasurisë nuk kufizohet te...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit rrëzoi pretendimin e ish-këshilltares ligjore pranë Gjykatës Administrative të Apelit, Ana Golloshi se hetimi dhe rivlerësimi nuk duhej të...

Yuri Kim takohet me kryetaren e KPA, ja çfarë u diskutua...

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, u takua sot me kryetaren e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Albana Shtylla. Në takim ishte e pranishme edhe Këshilltarja Ligjore...

Zbardhet vendimi/ KPA: Pasaktësitë e bënë të pamundur kontrollin e pasurisë...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vlerëson se ish-prokurori Artan Bajrami ka kryer deklarime të pasakta dhe të pamjaftueshme të pasurisë, por jo deklarim të...

Komisioneri Publik tërhiqet pjesërisht nga ankimi ndaj prokurorit Dritan Peka

Komisioneri Publik, Dariel Sina dhe drejtuesi i Prokurorisë së Apelit Tiranë, Dritan Peka paraqitën të enjten konkluzionet përfundimtare lidhur me shkaqet e ankimit të...

KPA çel hetimin për prokurorin Elvin Gokaj/ Vendimi i KPK u...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të riçelë shqyrtimin gjyqësor për prokurorin e Apelit të Shkodrës, Elvin Gokaj – i pezulluar nga detyra për...

KPA rrëzon ankimin e ish-gjyqtarit Luan Dervishi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA vendosi të enjten rrëzimin e ankimit të kryer nga gjyqtari i Apelit Shkodër, Luan Dervishi, ndaj vendimit të...

U shkarkua nga KPK, KPA lë në fuqi vendimin për ish-gjyqtarin...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka nxjerrë nga sistemi i drejtësisë ish-gjyqtarin e Apelit të Shkodrës, Luan Dervishi. KPA njoftoi këtë të Premte verdiktin për...

KPA: Pasuria e ish-prokurorit Shpëtim Kurti, KPK bëri hetim “sipërfaqësor”

KPA konfirmoi shkarkimin e Shpëtim Kurtit për lidhjet e tij me krimin e organizuar, por rrëzoi Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në kriterin e...

U shkarkua nga KPK, Fatmira Hajdari apelon vendimin në KPA

Gjyqtarja e Apelit Tiranë, Fatmira Hajdari, ka apeluar në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit vendimin e Komisionit të Posaçëm të Vetingut për ta shkarkuar...

Vendim jo unanim për konfirmimin në detyrë të gjyqtares Alma Kolgjoka/...

Pas një maratone të gjatë në veting, kryetarja e Gjykatës së Krujës, Alma Kolgjoka u konfirmua në detyrë nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit...
WhatsApp DENONCO