E martë, Janar 19, 2021
Etiketimet Kpa

Etiketim: kpa

KPA largon nga sistemi i drejtësisë ish-kryetarin e Gjykatës së Apelit...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë të pandryshuar vendimin e shkarkimit për Fehmi Petkun, ish-kryetarin e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda. Petku...

Kolegji i Apelimit urdhëron analizën financiare për prokurorin Dritan Peka

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të hënën me vendim të ndërmjetëm kryerjen e analizës financiare të të ardhurave dhe shpenzimeve të prokurorit të...

Vendimi nga KPA/ Gjyqtari Roland Jaupaj shkarkohet përfundimisht nga detyra

Roland Jaupaj, Kryetari i Gjykatës së Fierit, është shkarkuar përfundimisht nga detyra, pas vendimit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Trupa gjykuese e përbërë nga...

KPA vulos shkarkimin e prokurorit Fatmir Lushi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA vendosi të martën të lërë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, KPK për shkarkimin nga...

U dorëhoq nga Vetingu, gruaja e Denarit tenton rikthimin në drejtësi...

Nga Boldnews.al Elona Kana, bashkëshortja e nënkryetarit socialist të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba, po tenton të shfrytëzojë një “portë të pasme” për t’u...

Zbardhet vendimi/ Gjykimi mbi vlerën e provave të Adnan Kosovës ndau...

Dy anëtarë të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit gjykuan se provat e sjella nga ish-prokurori Kosova për burimet për blerjen e të vetmit apartament...

KPA: Ish-kryetari i Gjykatës së Pukës, Izet Kadana cënoi besimin tek...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shprehet se Kadana ka cënuar besimin e publikut në sistemin e drejtësisë me ndërhyrjen e tij për punësimin e...

KPA largon nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Regleta Panajoti

Pas vendimit të Këshillit të Lartë Gjyqësor për mbarimin e statusit të magjistratit për gjyqtaren Regleta Panajoti, bazuar në dorëheqjen e saj, Kolegji i...

KPA rrëzon ankimin e ish-gjyqtarit Genci Sinjari

Ish-kryetari i Gjykatës Administrative Durrës, Genci Sinjari ankimoi vendimin e KPK-së për ndërprerjen e procesit të rivlerësimit pas dorëheqjes së tij nga detyra. Sinjari...

“Kam probleme shëndetësore”/ Donika Prela nuk paraqitet në KPA, dorëzon raport...

Prokurorja Donika Prela nuk u paraqit në seancën e sotme KPA dhe kërkoi shtyrjen e saj. “E kam të pamundur paraqitjen në seancë. Kam probleme...

Ekskluzive/ Gjykata përzuri Teo Jacobs nga seanca për masën e Luan...

Nga BoldNews.al Zhurmat, që qarkullojnë prej ditësh në korridoret e drejtësisë se Gjykata e Posaçme e Apelit, ka nxjerrë vëzhguesin e ONM-së, Teo Jacobs, nga...

KPA hedh shortin për zëvendësimin e Dacit në 6 çështje/ Mes...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka hedhur shortin për të zëvendësuar anëtarin e KPA, Luan Daci në 6 çështje që do të shqyrtohen gjatë...

U mor i pandehur nga SPAK, Luan Daci pezullohet nga detyra...

KPA vendosi sot pezullimin nga detyra të gjyqtarit Luan Daci, pasi ky i fundit është marrë i pandehur nga SPAK. Vendimi është marrë nga mbledhja...
WhatsApp DENONCO