E dielë, Qershor 7, 2020
Etiketimet Kpa

Etiketim: kpa

Gjykata e Posaçme e Apelit heq masën e pezullimit për anëtarin...

Gjykata e Posaçme e Apelit ka rrëzuar masën e pezullimit nga detyra për gjyqtarin Luan Daci. Vendimi është bërë i njohur nga avokati Jordan...

Zbardhen aryet/ Ja pse Kushtetuesja rrëzoi kërkesën e ish-anëtarit të KLP...

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar ankimimin e ish-anëtarit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Besnik Cani, kundër gjyqtarit të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Besnik Cani...

Në pritje të vendimit të Apelit/ KPA ngrin çështjet ku anëtar...

Një ditë më parë Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit la në fuqi vendimin për pezullimin nga detyra të gjyqtarit Luan Daci, anëtar...

Gjykata e Posaçme pezullon gjyqtarin Luan Daci/ Avokatët: Do e apelojmë,...

Gjyqtarja e Gjykatës së Posaçme, Daniela Shirka, vendosi sot të lërë në fuqi masën e pezullimit nga detyra të gjyqtarit Luan Daci. Mësohet se...

Si dështuan institucionet në verifikimin e Luan Dacit/ Nga Avokati i...

Tre vjet pas zgjedhjes si anëtar i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, gjyqtari Luan Daci u pezullua nga detyra me vendim gjykate të mërkurën,...

KPA shkarkon nga detyra prokurorin Adnan Kosova

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi nga funksionet Adnan Kosovën, Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, i përbërë...

Nuk kaloi Vetting-un në KPA, shkarkohet nga detyra anëtari i KLP/...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi nga funksionet prokurorin Arben Dollapaj, i cili është edhe anëtar i KLP-së. Sipas KPA, në përfundim të gjykimit, bazuar...

Vetingu/ Bashkëshortja e Denar Bibës dha dorëheqjen pasi i kaloi barra...

Nga Boldnews.al Ish-ndihmësja ligjore e Gjykatës së Lartë, Elona Kana, njëkohësisht bashkëshortja e nënkryetarit socialist të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba, dha dorëheqjen nga...

KPA shkarkon ish-kreun e Gjykatës së Korçës/ Admir Belishta nuk kalon...

Vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për të shkarkuar ish-kreun e Gjykatës së Korçës Admir Belishta u la në fuqi nga Kolegji i...

KPA shkarkon nga funksionet Izet Kadanën, kreun e Gjykatës së Pukës

Kolegji i Posaçëm të Apelimit, i kryesuar nga Ina Rama dhe anëtarë, Rezarta Schuetz relatore, Ardian Hajdari, Luan Daci, Sokol Çomo la në fuqi...

S’kaloi Vetting, KLP konfirmon mbarimin e mandatit për Besnik Canin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë konfirmoi sot mbarimin e mandatit të prokurorit Besnik Cani, i cili nuk kaloi Vetting në KPA. Mbarimi i mandatit është...

Problemet me pasurinë, Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e prokurorit Kosova/ Ja...

Komisioneri Publik Dariel Sina kërkoi shkarkimin e prokurorit Adnan Kosova nga Prokuroria e Përgjithshme në lidhje me mungesën e burimeve financiare për blerjen e...

“Anëtari i Kushtetueses cënoi besimin e publikut”/ KPA: Privilegje nga një...

Kolegji i Posaçëm i Apelimit, KPA arriti në përfundimin se prokurori Besnik Muçi kishte cënuar besimin e publikut në sistemin e drejtësisë për shkak...
WhatsApp DENONCO