E shtunë, Korrik 4, 2020
Etiketimet KED

Etiketim: KED

Letra e Dvoranit për KED, Ledio Braho: Ligji e detyron të...

Ardian Dvorani, këtë të martë, i është drejtuar zv. kryetares së KED-së, përmes një letre ku ai e vë ne dijeni se ende nuk e ka...

E fundit/ Dvorani flet si kryetar i KED: Vitore Tusha të...

Rreth dy javë pasi Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) vendosi përfundimin e mandatit të Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë, e konsideron...

“Probleme gjatë mbledhjeve dhe hedhjes së shortit”/ Raporti i Avokatit të...

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar një raport të veçantë të “Monitorimit të Veprimtarisë së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi” përgjatë vitit 2019. Avokati...

Bardhi: Shkarkimi i Dvoranit konfirmoi paligjshmërinë në Gjykatën e Lartë dhe...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi e komentoi të drejtë vendimin për shkarkimin e Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë....

“KED shpellë e mafies, Dvorani mafioz”/ Berisha “shpërthen” pas draft-raportit të...

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi pas publikimit të draft-raportit të Komisionit të Venecias, publikuar nga Zëri i Amerikës. Berisha tha se në raport provohet se...

Meta kërkon thellimin e hetimit ndaj Dvoranit: T’i ndalohet veprimtaria e...

Kështjella e mbrojtjes së Kushtetutës dhe demokracisë, e cilësoi Presidenti Ilir Meta institucionin e Presidencës, ndërsa paralajmëroi depozitimin e një tjetër shkrese për thellimin...

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, KED publikon listën/ Vëllai i ish-ministres...

Artur Metani, vëllai i ish-ministres së Rilindjes, Eglantina Gjermeni, dhe këshilltar i Presidentëve në periudhën 2002-2012, renditet i pari nga Këshilli i Emërimeve në...

A bllokohet KED nëse Dvorani merret i pandehur? /Blushi: Alibi e...

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, u mor në pyetje nga Prokuroria pas një padie të ngritur prej kreut të shtetit...

Padia ndaj Dvoranit/ Vasili apel Prokurorisë: Kini kujdes, zbatoni ligjin

Prokuroria të ketë kujdes, të zbatojë ligjin ndaj Ardian Dvoranit dhe të mos vazhdojë t’i kundërvihet hapur popullit. Është ky apeli që nënkryetari i...

KED e cunguar shpall garën finale për Kryeinspektorin e Drejtësisë

Nga Boldnews.al Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, tashmë i mbetur me 6 anëtarë pas shkarkimit të Fatri Islamajt nga Komisioni i Vetingut, mblidhet paraditen e...

Shkarkohet anëtari i KED, Fatri Islamaj nuk kalon Vetting-un/ Probleme me...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e gjyqtarit të Apelit të Tiranës, Fatri Islamaj, njëherazi anëtar i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, KED. Islamaj...

Historia e shkurtër, por plot polemika e Këshillit të Emërimeve në...

Nga Boldnews.al Presidenti Ilir Meta zhvilloi mesditën e së Enjtes shortin për përzgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), një procedurë që...

Pas hedhjes së shortit për anëtarët e KED/ Meta: Tani mbetet...

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas hedhjes së shortit për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të KED-së. “Pas një shorti tepër transparent, tani më e...
WhatsApp DENONCO