E martë, Shtator 22, 2020
Etiketimet KED

Etiketim: KED

Vendet vakante në Kushtetuese, KED miraton vetëm 1 kandidat/ Dy skualifikohen,...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), ka marrë sot në shqyrtim procedurën e verifikimit për kandidatin për vendin vakant, vakancë e parakohshme në Gjykatën...

Vakancat në Gjykatën Kushtetuese dhe letra e Dvoranit/ Ja çfarë do...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mbajë mblehdjen e radhës në datë 16 shtator. Njoftohet se në këtë mbledhje do diskutohet lidhur me...

Dokumenta/ Përballja Artur Metani-Shaqir Hasanaj zbulon standardet skandaloze të KED

Nga BoldNews.al Këshilli i Emërimeve në Drejtësi do të mblidhet në 21 Gusht për të vendosur nëse do të lejojë ose jo kandidatin Shaqir Hasanaj...

KED do të vendosë nëse Regelta Panajoti do të lejohet ose...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED), në një njoftin për mediat, ka bërë të ditur datën e mbajtjes së mbledhjes së ardhshme si dhe...

Kushtetuesja, KED rrëzon kandidatët e Presidentit dhe Kuvendit/ Ja emrat

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi njoftoi përfundimin e verifikimit të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese. KED ka njoftuar se pas përfundimit të verifikimit të kandidatëve, asnjë...

Letra e Dvoranit për KED, Ledio Braho: Ligji e detyron të...

Ardian Dvorani, këtë të martë, i është drejtuar zv. kryetares së KED-së, përmes një letre ku ai e vë ne dijeni se ende nuk e ka...

E fundit/ Dvorani flet si kryetar i KED: Vitore Tusha të...

Rreth dy javë pasi Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) vendosi përfundimin e mandatit të Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë, e konsideron...

“Probleme gjatë mbledhjeve dhe hedhjes së shortit”/ Raporti i Avokatit të...

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar një raport të veçantë të “Monitorimit të Veprimtarisë së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi” përgjatë vitit 2019. Avokati...

Bardhi: Shkarkimi i Dvoranit konfirmoi paligjshmërinë në Gjykatën e Lartë dhe...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi e komentoi të drejtë vendimin për shkarkimin e Ardian Dvoranit si anëtar i Gjykatës së Lartë....

“KED shpellë e mafies, Dvorani mafioz”/ Berisha “shpërthen” pas draft-raportit të...

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi pas publikimit të draft-raportit të Komisionit të Venecias, publikuar nga Zëri i Amerikës. Berisha tha se në raport provohet se...

Meta kërkon thellimin e hetimit ndaj Dvoranit: T’i ndalohet veprimtaria e...

Kështjella e mbrojtjes së Kushtetutës dhe demokracisë, e cilësoi Presidenti Ilir Meta institucionin e Presidencës, ndërsa paralajmëroi depozitimin e një tjetër shkrese për thellimin...

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, KED publikon listën/ Vëllai i ish-ministres...

Artur Metani, vëllai i ish-ministres së Rilindjes, Eglantina Gjermeni, dhe këshilltar i Presidentëve në periudhën 2002-2012, renditet i pari nga Këshilli i Emërimeve në...

A bllokohet KED nëse Dvorani merret i pandehur? /Blushi: Alibi e...

Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, u mor në pyetje nga Prokuroria pas një padie të ngritur prej kreut të shtetit...
WhatsApp DENONCO