E shtunë, Korrik 11, 2020
Etiketimet KED

Etiketim: KED

Arta Marku sërish në KED. Çfarë ndodh nëse nuk zgjidhet Prokurore...

Nga Boldnews.al Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku, ishte pjesë e dy garave që zhvilloheshin paraditen e kësaj të Enjteje. Ndërkohë që ajo pret votimin në Parlament...

Anëtarët e KED/ Presidenca hedh sot shortin, ja kandidatët

Institucioni i Presidentit do të hedhë shortin për zgjedhjen e përbërjes së re të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Shorti do të hidhet në orën...

Shkarkimi i Muçit i paralajmëruar/ Juristi i njohur: KED gaboi qëllimisht

Juristi Jordan Daci, i ftuar në emisionin “360 Gradë”, u shpreh se shkarkimi i gjyqtarit Besnik Muçi ishte i paralajmëruar. Sipas Dacit, gabimi i qëllimshëm...

Mafiozët e qeverisë dhe skllevërit diplomatikë dështuan në kapjen e Kushtetuese/...

Të gjithe mafiozët e qeverise dhe skllevërit diplomatikë, si pjesë e borderosë së saj, janë pushtuar nga makthi se dështuan të kapin Gjykatën Kushtetuese. Deklarata...

Zbardhet lista e prokurorëve që do garojnë për KED. Kush përjashtohet…

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka publikuar listën e kandidatëve të cilët plotësojnë kushtet dhe kriteret ligjore për t’u përfshirë në shortin për zgjedhjen...

Meta: Kryetari i KED u përdor qëllimisht nga persona të caktuar...

Presidenti Ilir Meta artikuloi këtë të mërkurë se kryetari i KED, Ardian Dvorani u përdor qëllimisht nga persona të caktuar brenda mazhorancës. Deklaratën, kreu...

Përplasja për Kushtetuesen/ Meta: Nuk ka budalla që se kupton lojën...

Presidenti i vendit Ilir Meta në konferencë për shtyp lidhur me dekretimet për Gjykatën Kushtetuese. Në nisje të fjalës së tij, Meta tha se ka...

Toska e Papajorgji votohen si anëtare të Kushtetueses/ Ja sa vota...

Kuvendi miratoi me votim të fshehtë kandidaturat e propozuara nga KED për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese. Kuvendi votoi fillimisht për kandidaturën e Elsa Toska, e...

KED-qeveri, binom mafioz/ “Shpërthen” Vasili: Ja si po kapet drejtësia e...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar sot për ngërccin e krijuar mes Presidentit dhe Kuvendit lidhur me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Vasili përmes një...

Kushtetuesja/ Balla shpall Arta Vorpsin si anëtaren e re: Presidentit i...

Arta Vorpsi është anëtare e Gjykatës Kushtetuese, pasi Presidentit të Republikës i mbaroi afati 30 ditor që përcakton Kushtetuta. Kjo u bë e ditur nga...

Ngërçi në Kushtetuese/ Nesër mbaron afati, KED i çon sot Presidentit...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka reaguar ndaj deklaratës të Presidentit Ilir Meta, sipas të cilit zgjedhja e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese ishte bllokuar...

Meta nuk zgjedh anëtarin e dytë të Kushtetueses/ Zbardhet Letra për...

Presidenti, Ilir Meta, ka refuzuar të zgjedhë anëtarin e dytë të Gjyakjtës Kushtetuese. Në një letër drejtuar Kuvendit, Avokatit të Popullit dhe Këshillit të Lartë...

Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, KED nis pikëzimi dhe vlerësimin e kandidatëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka nisur pikëzimin dhe vlerësimin e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese të propozuar një ditë më parë nga Presidenti Ilir...
WhatsApp DENONCO