E hënë, Korrik 13, 2020
Etiketimet Kalaja

Etiketim: kalaja

“Spak, arresto Veliajn, po manipulon faktet”/ Thirrja e avokates nga sheshi...

Avokatja dhe aktivistja Ardiana Kalaja nga protesta për Teatrin Komëbtar i bëri thirrje SPAK-ut që të arrestojë kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj, pasi sipas...

Vullnetarët i japin zgjidhje një tjetër familjeje, i vendosin kontenierin për...

Atë që duket se s'po e bën dot qeveria Rama, po e realizojnë vullnetarët. Këta të fundit kanë mundur që të strehojnë një tjketër...

KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik ankimon vendimin për gjyqtarin...

Ndërkohë që Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) e konfirmoi në detyrë, duke kaluar vetingun, Komisioneri Publik ka ankimuar kundër këtij vendimi, për gjyqtarin...

“Paguhen 5 persona për një vend pune”, Kalaja: Të bëhet një...

Aktivisti Aulon Kalaja i ftuar në Fax News foli në lidhje me aktualitetin politik në vend. Kalaja po ashtu nënvizoi faktin e poltizimit të...

Pikëpyetje në të trija kriteret e vlerësimit/ Gjyqtari Astrit Kalaja përballet...

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Shkodrës Astrit Kalaja u përball të mërkurën gjatë seancës dëgjimore me një relatim i cili vuri në dukje...

“Duhet të vijojë solidariteti”, Kalaja: Njerëzit janë të paqartë, nuk ka...

Aktivisti Aulon Kalaja ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax News ku ka folur për problematikat e shumta që sipas tij vijojnë...

“Lajthit” inxhinieri i Ramës: Do ju shkelim me këmbë…/ Reagojnë Oketa...

Inxhinieri Arben Meçe dhe ish- ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa janë përplasur me njëri-tjetrin me një gjuhë të ashpër mbrëmjen e djeshme në emisionin...

Denoncimi/ Policia tenton të shoqëroj me dhunë aktivisten, Kalaja: Lleshaj të...

Ja pse Policia tentoi pak minuta më parë të shoqëroi medhunë juristen dhe aktivisten e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, Adriana Kalaja. Denoncimi vjen nga...

Konfirmohet në detyrë edhe gjyqtari i Apelit të Tiranës/ KPK ngriti...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmoi në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Tiranës, Artur Kalaja, ndonëse në seancën dëgjimore u ngritën dyshime...

Vettingu/ Gjyqtari i Apelit, Artur Kalaja përballet me dyshime për “trajtim...

Gjyqtari i Apelit të Tiranës, Artur Kalaja u përball me dyshime për ‘trajtim preferencial” të bashkëshortes dhe babait të tij gjatë seancës dëgjimore të...

Rama duhet të thirret në Prokurori/ Kalaja: Të japë shpjegime për...

Aktivisti dhe gazetari Aulon Kalaja ishte i ftuar në studion e lajmeve të Tv Fax News ku foli për ngjarjen e Durrësit nga e...

Kundërshtohet teza për një “Jugosllavi të Re/ Kalaja: Mini-Shengeni tentativë për...

Pas takimeve të Tiranës dhe Shkodrës, tryeza e diskutimit “Për shqiptarët dielli lind në perëndim”, u ndal në Elbasan. Gazetari dhe aktivisti Aulon Kalaja shprehet...

VIDEO/ Gazetari “shpërthen” ndaj Ramës: Mini-shengeni ballkanik është “Jugosllavia e re”

Gazetari dhe aktivisti Aulon Kalaja e cilëson mini-shengenin ballkanik një Jugosllavi të re. Kalaja thekson se në preambulën e Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë thuhet...
WhatsApp DENONCO