E dielë, Qershor 20, 2021
Etiketimet Investigim boldnews host domain

Etiketim: investigim boldnews host domain

U arrestua për drogë, Anton Gjinaj i “Alesio 2014” ka marrë...

Nga BoldNews Kompania e ndërtimit “Alesio 2014”, në pronësi të Anton Gjinaj (Pashko Rrapi), i arrestuar në Mal të Zi për llogari të autoriteteve të...

Çudia në Drejtësi/ Rasti unik në botë, Henrik Ligori, edhe prokuror,...

Nga Boldnews.al Juristi Henrik Ligori gjendet në një situatë absurde, për shkak të “mutacioneve ligjore”, të krijuara nga Reforma në Drejtësi. Ai ka qenë prej shumë...

“Ka presh të freskët”, Qefalia i “Dajtit” fiton “në tavolinë” tenderin...

Nga Boldnews.al Kompania “Dajti Park 2007”, e themeluar nga administratori i Njësisë Dajt, Kujtim Qefalia dhe nën kontrollin e vëllait të tij, Lulzimit, ka bindur...

Skandali, Gonxhja “ngatërroi” letrat e veta dhe skualifikoi kompaninë nga tenderi...

Nga Boldnews.al Blendi Gonxhe duket se është një ndër ata zyrtarë të lartë që nuk e ka aspak problem të lërë gjurmë negative në zhvillimin...

Pikëpyetje mbi pasurinë e deklarim i paplotë, Komisioneri Ballhysa do të...

Nga Boldnews.al Komisioneri Publik, Florian Ballhysa, është treguar tejet “pedant” me gjyqtarët e prokurorët të konfirmuar nga shkalla e parë e Vetingut, dhe për të...

Albchrome e Samir Manes akuzohet se u ‘mohon’ minatorëve të drejtën...

Nga Vladimir Karaj, Hysen Likdisha/ BIRN Të mërkurën në mëngjes, Basri Xhafa, baba i 5 fëmijëve mbeti i vdekur nga një aksident në një galeri...

Afera 60 mln USD, arrestohet përfaqësuesi i Klodian Mërtirit, hetim edhe...

Në Shqipëri, një vend që aspiron të jetë pjesë e Bashkimit Europian, biznesmenit kontravers  Klodian (alias Mirel) Mërtiri, i konsideruar “njeriu-hije” i inceneratorëve të...

Skandali 60 mln USD në Zimbabve zbulon fytyrën e Klodian Mërtirit,...

Qeveria e Zimbabves ka urdhëruar anulimin e një tenderi 60 milionë USD që agjencia shtetërore shëndetësore, “Natpharm” kishte lidhur me kompaninë “Drax International” të...
WhatsApp DENONCO