E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Hoti

Etiketim: hoti

Hoti: Zgjedhjet në SHBA nuk ndryshojnë asgjë për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur zgjedhjet presidenciale në ShBA, dhe për raportet ShBA-Kosovë. Ai në emisionin “A Show” ka thënë se “raportet e...

Hoti: Marrëveshje për Presidentin, ose shkojmë në zgjedhje

Kryeministri Avdullah Hoti ka komentuar sot zhvillimet politike në Kosovë që kanë ardhur pas thirrjes në Gjykatën Speciale, të Presidentit dhe ish-ushtarëve të tjerë...

Hoti thirrje NATO-s dhe BE-së: Reagoni ndaj provokimeve të Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj deklaratës së Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili tha se konfliktet nuk mund të qëndrojnë...

Situata e Covid-19 në Kosovë, Hoti paralajmëron mbyllje totale të vendit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti paralajmëron se Kosova po shkon sërish drejt mbylljes totale, për shkak të përkeqësimit të situatës epidemiologjike. Në një intervistë...

Kryeministri Hoti uron Joe Bidenin për fitoren në zgjedhjet presidenciale

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ia ka uruar fitoren e zgjedhjeve presidenciale në SHBA kandidatit Demokrat, Joe Biden, si dhe kandidates për nën-presidente, Kamala...

Hoti nesër viziton Maqedoninë e Veriut, nënshkruhet memorandum për krijimin e...

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nesër do të zhvillojë vizitën zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të kryeministrit Zoran...

Paralajmëron Hoti: Nëse do të vijojë rritja e rasteve me Covid-19,...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për mediat ka bërë një paralajmërim sa i përkët situatës Covid-19 në vend. Kreu i qeverisë u...

Vjosa Osmani kritikon Hotin: Po tregohet arrogant, do të mbesë me...

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani u shpreh sonte se kryeministri Avdullah Hoti po tregohet arrogant para deputetëve në Kuvend, ndërsa e paralajmëroi...

Hoti pas takimit me Lajçak: Nuk ka formim të Asociacionit pa...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për mediat pas takimit që pati me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kreu...

Hoti për dialogun në Bruksel: S’marrim asnjë zotim pa njohjen nga...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka raportuar në Kuvend për dialogun në Bruksel. Hoti ka qenë i prerë duke sqaruar përfundimisht se pa pranuar...

100 ditët e qeverisë, Hoti lavdëroi punën e tij, opozita i...

Më shumë se 10 orë ka zgjatur seanca e Kuvendit të Kosovës për punën 100 ditëshe të qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti. Përderisa Hoti...

Përzgjedhja e kryeprokurorit në Kosovë, SHBA tërhiqet nga monitorimi, Hoti: Jam...

Kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar pasi ambasada amerikane në Prishtinë vendosi që të tërhiqet nga monitorimi i konkursit për përzgjedhjen e kryeprokurororëve në Kosovë. Hoti...

Vendosja e Ambasadave në Jeruzalem/ VOA: Rama e Hoti me qëndrime...

Kryeministri Edi Rama publikoi në mëngjes letrën që kishte marrë nga Presidenti i shbave Donald Trump, ku mes të tjerash, e inkurajon Shqipërinë që...
WhatsApp DENONCO