LDK-ja dorëzon listën e kandidatëve për deputet, ja kush e kryeson

Ministri në Detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka lajmëruar se Lidhja Demokratike e Kosovës ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputetë, ku ai që qëndron në krye është Avdullah Hoti.

”Sot në kuadër të rregullave të KQZ-së për zgjedhjet e 14 shkurtit, LDK në kuadër të orarit ka dorëzuar listën me emrat e deputetëve që besoj se është lista më e mirë në këtë garë që udhëhiqet nga kryeministri Avdullah Hoti dhe besoj që do të jetë një garë ku LDK do të dalë fituese në këto zgjedhje”.

LEXO EDHE  Rama mbron patronazhistët dhe sulmon Metën: T´a ndihmojmë të kthehet në shtëpi

Gjykata Kushtetuese e Kosovës konstatoi se qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti, është zgjedhur në mënyrë jokushtetuese.