E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Hoti

Etiketim: hoti

Hoti uron Kurtin: Nesër i dorëzoj detyrën, pres që të sillet...

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka mbajtur fjalën e tij për mediat, pasi Kuvendi i Kosovës miratoi qeverinë e re. Hoti i uroi suksese Albin Kurtit dhe...

Qeveria e re, Hoti uron Kurtin: Pres që të sillet me...

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka mbajtur fjalën e tij për mediat, pasi Kuvendi i Kosovës miratoi qeverinë e re. Hoti i uroi suksese Albin Kurrit dhe...

Hoti: Jemi në fazën finale, presim dozat e vaksinës anti-Covid

Komiteti Teknik në Kosovë ka zhvilluar ditën e sotme mbledhjen për vlerësimin e situatës epidemiologjike lidhur me Covid-19. Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti...

Avdullah Hoti premton pagë minimale 300 euro

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër, Avdullah Hoti, në prezantimin e programit për zgjedhjet e 14 shkurtit, ka theksuar që prioriteti i...

Hoti: Pres nga kundërshtarët që së paku të falënderojnë popullin izraelit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, është shprehur se sot është ridëshmuar se Marrëveshja e Uashingtonit ka qenë historike. Në një postim në Facebook,...

Hoti: Nesër nënshkruajmë marrëveshjen për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me Izraelin

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, këtë të dielë ka bërë me dije se nesër do të nënshkruhet marrëveshja për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike me...

Zgjedhjet, Hoti-Kurtit: Kush ka probleme me ligjin, s´mund të marrë post...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ia ka drejtuar një mesazh indirekt Albin Kurtit lidhur me moscertifikimin e këtij të fundit nga PZAP duke e...

Hoti për Vjosa Osmanin: Pa LDK-në është zero

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti beson partia e tij është ringjallur dhe sipas tij shkak për këtë është bërë slogani...

Hoti për listën e VV-së: Këta do të bëhen copë-copë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për listën e Lëvizjes Vetëvendosje që po kandidojnë për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Hoti...

Kryeministri i Kosovës i shkruan letër Presidentit Biden, ku falenderon Donald...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka shkruar një letër presidentit të ri të SHBA-ve, Joe Biden, ku e uron për marrjen e detyrës...

Hoti: Respektoni institucionet e pavarura, shteti nuk është lojë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, bën thirrje që të mos reagohet me tonë fyese ndaj institucioneve të pavarura, ndërsa shton se shteti nuk është...

LDK-ja dorëzon listën e kandidatëve për deputet, ja kush e kryeson

Ministri në Detyrë i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka lajmëruar se Lidhja Demokratike e Kosovës ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputetë, ku ai që...

Vaksinimet/ Rama i qau hallin, por Kosova disa hapa para Shqipërisë....

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë konferencës për shtyp mbi “strategjinë e imunizimit dhe planin e...
WhatsApp DENONCO