E hënë, Prill 19, 2021
Etiketimet Hoti

Etiketim: hoti

Avdullah Hoti kandidat për kryeministër nga LDK

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka vendosur që nënkryetari i këtij subjekti dhe kreu i ekzekutivit, Avdullah Hoti të jetë kandidat për kryeministër...

Hoti e thotë qartë: Kandidati për kryeministër caktohet nga LDK!

Kryeministri i Kosovës, njëherësh nënkryetar i LDK-së, Avdullah Hoti deklaroi se kandidati për kreun e qeverisë do të caktohet nga partia ku ai bën...

Kushtetuesja vendosi për zgjedhje të parakohshme, Hoti: Të bëjmë detyrën tonë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur për herë të pas rrëzimit të qeverisë së tij. Ai tha se qeveria në detyrë...

“Sa të jem unë President, nuk e njoh Kosovën”, Hoti i...

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti dhe Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç shkëmbyen replika në distancë rreth fazës finale të dialogut Kosovë-Serbi. Kryeministri i Kosovës...

Grabitje e armatosur në Prishtinë plagoset një polic, reagon Hoti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas grabitjes së armatosur që ka ndodhur në Prishtinë, ku gjatë grabitjes është plagosur një...

Hoti për masat e reja anti-Covid: Do t’i finalizojmë deri të...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur sot rreth masave të reja anti-Covid që do të merren për festat e fundvitit. Në një konferencë për...

Avdullah Hoti: Dhuna seksuale gjatë luftës është plagë e rëndë për...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka marrë pjesë në konferencën “Progresi dhe sfidat e procesit të njohjes së statusit të viktimave të dhunës seksuale gjatë...

Hoti: Nëse s’ka marrëveshje me opozitën, zgjedhje të reja

Shoqërimi në Gjykatën Speciale të Hagës të figurave kryesore të politikës kosovare dhe UÇK-së, ngjalli reagime të shumta, ku u kërkua drejtësi. Kryeministri i Kosovës,...

Hoti: 600 milion euro për rimëkëmbjen ekonomike në Kosovë

“Rreth 600 milionë euro arrin vlera e projektligjit për rimëkëmbje ekonomike, nga i cili do të përfitojnë bizneset dhe qytetarët” ka thënë kryeministri i...

Shkollat në Kosovë mbyllen më 18 dhjetor, Hoti: Rinisin më 18...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti gjatë konferencës për medie ka thënë se gjendja sa i përket përballjes me COVID-19 në Kosovë është...

Hoti i prerë: Nuk jap dorëheqjen, zgjedhim Presidentin ose shkojmë në...

Avdullah Hoti, Kryeministri i Kosovës, u shpreh sot se vendi mund të shkojë në zgjedhje të reja nëse partitë parlamentare nuk do të gjejnë...

Hoti paralajmëron masa edhe më të ashpra në fund ta javës

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur për situatën me Covid-19 në Kosovë. Thotë se numri i të infektuarve po vazhdon të jetë i...

Presidenti i Francës do të vizitojë Kosovën

"Presidenti Macron rikonfirmon mbështetjen për Kosovën dhe vizitën në vendin tonë", bëri të ditur Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah...
WhatsApp DENONCO