E martë, Maj 18, 2021
Etiketimet Hoti

Etiketim: hoti

“Projekte në 3D dhe 6D”/ Refleksion për mbledhjen e sotme të...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas mbledhjes së përbashkët mes Qeverisë Rama dhe asaj Hoti, e cila u mbajt në Tiranë. Berisha shkruan se si...

Hoti-emisarit të BE: Dialogu me Serbinë duhet të përfundojë me njohje...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka biseduar sot me emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Mirosllav Lajçak. Në një postim në Twitter, kreu i...

Rimëkëmbja nga Covid-19, Hoti: Javën tjetër nis shpërndarja e 87 mln...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook u shpreh se javën tjetër nis shpërndarja e 60 milionë eurove ndihmë për biznesin...

Hoti: Asociacioni temë e mbyllur për Kosovën, Serbia s’është e gatshme...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për shtyp pas mbledhjes së qeverisë mes të tjerash është ndalur edhe te dialogu me Serbinë. Ishte...

Mbledhja e dy qeverive, Hoti: Marrëveshje për linjën hekurudhore Prishtinë-Durrës

Kosova dhe Shqipëria do të nënshkruajnë disa marrëveshje në takimin e përbashkët të dy qeverive. Kështu u shpreh kryeministri i ekzekutivit të Prishtinës, Avdullah...

Gafa e Ramës në Twitter/ Publikon fyerje ndaj kryeministrit të Kosovës

Megjithëse është një nga politikanët e parë që nisi përdorimin në masë të rrjeteve sociale, kryeministri Edi Rama bën shpesh edhe gafa. Pak kohë...

Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald Trump, Richard Grenell ka deklaruar se marrëveshja...

Kosovë, Hoti takim me delegacionin e SHBA-së

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti bashkë me vartësit e tij presin sot në Qeveri emisarin special amerikan, Richard Grenellin. Grenell është së bashku me...

Albin Kurti mesazh Avdullah Hotit, flet edhe për arrestime: Po të...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është treguar shumë i ashpër me kryeministrin e vendit, Avdullah Hoti, për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington. Kurti në...

Avdullah Hoti: Për 100 ditë qeverisje, Kosova doli nga izolimi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se në 100 ditët e para të qeverisë që udhëheqë ai, Kosova ka dalë nga izolimi. Përmes një...

“Nuk gjeta as harta as thika”, Hoti ironizon me Kurtin pas...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se marrëveshja e nënshkruar dje në Uashington në mes të Kosovës dhe Serbisë është tejet e rëndësishme,...

Kryeministri Hoti takohet me sekretarin Pompeo

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara, u takua me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo me të cilin bisedoi...

FOTO/ Nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi, Trump i pranishëm në takimin

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë në SHBA. Duket se në takim i pranishëm është Presidenti i SHBA, Donald Trump kurse në krah të...
WhatsApp DENONCO