E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Hetime

Etiketim: hetime

Apeli i Yuri Kim: Koha për të vepruar kundër korrupsionit dhe...

Me një reagim në rrjetin social “Twitter””, ambasadorja amerikanr Yuri Kim ka bërë sërish thirrje për ata që duan të bëhen hetues të Byrosë...

Detajet/ Hetimet ndaj Artan Shkëmbit jo vetëm nga SPAK, por edhe...

Artan Shkëmbi, drejtues i operacionit “Forca e Ligjit”, është pezulluar nga detyra me vendim të Gjykatës së Posaçme. Një ditë më parë, u raportua se...

Barnat dhe pajisjet mjekësore, Konkurrenca hap hetim paraprak të tregut

Autoriteti i Konkurrencës bëri me dije se ka hapur një hetim paraprak në tregun e barnave dhe pajisjeve mjekësore duke nënvizuar se kjo...

Nën hetim nga SPAK për korrupsion dhe nxjerrje sekreti/ Zbardhen detaje...

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar, GjKKO ka vendosur të dielën më 27 shtator masën e sigurisë “pezullim nga detyra” për...

“SPAK të hetojë Kryebashkiakun e Ramës”, ish-deputeti zbulon abuzimet

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, ka vijuar me vizitat në Maliq dhe këtë herë është ndalur në fshatin Pojan. Ai ka denoncuar mungesën...

I akuzuari për vrasjen e Litvinenkos do të hetojë helmimin e...

Një spiun rus, i akuzuar për vrasjen e Alexander Litvinenko, do të ketë një rol kyç në hetimet për çështjen e helmimit të Alexein...

23 prokurorë të posaçëm në 7 qytete/Hetim pastrimit të parave, shqetësim...

Prokuroria e Përgjithshme ka bërë një tjetër lëvizje në luftën kundër pastrimit të parave, financimit të terrorizmit, krimeve financiare dhe sekuestrimin e konfiskimin e...

65-vjeçari u hodh nga spitali, Prokuroria e Tiranës merr në pyetje...

Prokuroria e Tiranës ka nisur të marrë në pyetje mjekët dhe familjarët e 65-vjeçarit, i cili u hodh mbrëmjen e djeshme nga spitali...

‘SPAK të nisë hetimet’/ PD: Kërcënimet e Veliajt ndaj gazetarëve, akte...

Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja e PD, Albana Vokshi u shpreh se mesazhet kërcënuese kundër gazetarëve nga Erion Veliaj janë akte mafioze kundër...

Borxhi publik, Vasili: Pse SPAK nuk heton qeveritarët

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI, i ka kërkuar SPAK të hetojë qeveritarët lidhur me krimin ekonomik të borxhit publik. Vasili shkruan në rrjet se kjo...

SPAK dërgon për gjykim Astrit Beqirin dhe Dhimitri Shkodranin/ Ja për...

SPAK merr të pandehur dhe dërgon për gjykim Astrit Beqirin dhe Dhimitri Shkodranin, duke vënë në sekuestro pasuritë e tyre. Ata u arrestuan në 26...

Kim Mehmeti: Falë SPAK, të vdekurit jo vetëm që votojnë, por...

Në ‘Këndin e Kimit’, analisti Kim Mehmeti, ka analizuar në SYRI TV, ngjarjet më të fundit në Shqipëri. Ai thotë se Shqipëria u bë vendi...

“Duhet të bëjnë ndonjë lek”, pas 2 vitesh SPAK çon në...

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar mbyll hetimet dhe ka dorëzuar në gjykatë dosjen kundër 3 inspektorëve tatimorë të akuzuar për...
WhatsApp DENONCO