E dielë, Gusht 1, 2021
Etiketimet Haaland

Etiketim: haaland

Laporta me ide të qarta, projekti i presidentit nis me super...

Plani për ri ngritjen e Barcelonës nis me Erling Haaland, për këtë e sigurt e përditshmja spanjolle “AS”. Nuk është ende e qartë nëse...

Champions/ Dortmund në avantazh falë Haaland, Porto i bën “gjëmën” Juves...

Janë mbyllur pjesët e parë të 2 sfidave të mbrëmjes në Ligën e Kampioneve. Porto kryeson 0-1 ndaj Juventusit duke i çuar shifrat e...

Starti i pabesueshëm i karrierës, Haaland kalon Messin dhe Ronaldon

Vetëm dy minuta lojë dhe Erling Haland shënoi emrin e tij në tabelën elektronike në “Allianz Arena”. Pas shtatë minutash dhe ishte sërish norvegjezi që...

Video/ Spektakël në “Allianz Arena”, Lewandowski i përgjigjet Haaland-it

Bayern Munich ka shkurtuar diferencat ndaj Dortmundit me anë të Robert Lewandowskit. Sulmuesi polak i është përgjigjur dopietës së Erling Haaland (3’, 9’), ndërsa...

Video/ Bayern në shok, Haaland dyfishon rezultatin

Erling Haaland është i papërmbajtshëm. Sulmuesi norvegjez shënon golin e dytë ndaj Bayern Munchen duke befasuar bavarezët. Borussia shënoi golin e 0-2 në minutën e...

Video/ Bayern-Dortmund, zhbllokohet rezultati në “Allianz Arena”

Borussia Dortmund ka kaluar në avantazh ndaj Bayern Munich në minutën e 3-të të takimit. Autori i golit për verdhezinjtë është i zakonshmi Erling Haaland....

64 gola në 37 ndeshje, kushëriri 17-vjeçar i Haaland vendos në...

Kushëriri sulmuesit të Dortmundit, Erling Haaland, Albert Tjaland është gjithashtu një makineri golash, duke bërë të mendosh se në gjenet e familjes së tyre...

Legjenda gjermane i bindur: Haaland do të zëvendësojë Lewandowskin te Bayern...

Lotar Mateus është i bindur se e ardhmja e Erling Halandit do të jetë te Bajerni i Mynihut. Sipas lojtarit rekordmen të kombëtares gjermane,...

Video/ Haaland nuk njeh limite, shikoni supergolin që i shënon Schalkes

Po luhet pjesa e dytë e sfidës Schalke 04-Borussia Dortmund, teksa verdhezinjtë kryesojnë me rezultatin 0-3. Dy golat e parë u shënuan në pesë minutat...

Video/ 5 gola në 2 takime, mbyllen pjesët e para në...

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy sfidave të vlefshme për fazën e 1/16-ve të Champions League. Porto ka befasuar Juventusin teksa ka kaluar...

Haaland zgjedh tre mbrojtësit më të fortë

Erling Haaland po kalon pushimet në vendlindje. Sulmuesi potenti i Borussia Dortmund humbi takimet e fundit të vitit për shkak të një problemi muskulor. 20-vjeçari...

Haaland ishte afër Lazios, Tare e kërkonte në kohën kur luante...

Borussia Dortmund dhe Erling Braut Haaland do të përballen me Lazion këtë mbrëmje, por sulmuesi norvegjez mund të ishte bashkuar me Biancocelestët në të...

Haaland i destinuar për të thyer rekorde, askush si norvegjezi në...

Haaland shënoi sërish për Borusian në Champions. Duke ecur përpara me këtë ritëm, Erling Haland rrezikon vërtet të mposhtë çdo rekord të mundshëm dhe...
WhatsApp DENONCO