E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet BE

Etiketim: BE

Fondi 530 mln euro i BE kundër Covid, Shqipëria përfiton rreth...

Komisioni Evropian paraqiti sot një paketë prej 530 milion euro në mbështetje shtesë financiare nën Fondin e Solidaritetit të BE (EUSF). Ndër shtetet përfituese përfshihet...

Bashkimi Evropian kritikon kufizimin e lirisë së mediave në disa vende...

Bashkimi Evropian paralajmëroi të mërkurën për “zhvillime shqetësuese” sa i përket lirisë së mediave në vendet anëtare lindore: Hungari, Poloni dhe Slloveni. “Udhëheqës të fuqishëm...

BE: Dialogu Kosovë-Serbi në këto 10 vjet ka sjellë ndryshime të...

Në 10-vjetorin e nisjes së dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që zhvillohet në Bruksel, Bashkimi Evropian ka thënë se ky proces ka sjellë ndryshime...

Arabët morën portin e Durrësit, shqetësime në KE: Kemi kërkuar sqarime...

Komisioni Europian i ka kërkuar sqarime qeverisë shqiptare pas marrëveshjes me kompaninë “Emaar” nga Emiratet e Bashkuara Arabe për dhënien me konçension të portit...

BE ‘i dorëzohet’ Rusisë, 50 milion doza të SPUTNIK V do...

Rusia do të jetë në gjendje të dorëzojë vaksinën Sputnik V për 50 milion banorë të BE nga qershori, pas miratimit të saj nga...

Eurodeputeti Lega: Zgjedhjet në Shqipëri kyçe, kujdes shit-blerjen e votës e...

Eurodeputeti suedez, David Lega, flet eskluzivisht për ABC lidhur me amendamentet për Shqipërinë që do votohen nesër nga komisioni i punëve të jashtme të...

Pano Soko: BE dha 600 mln euro për pandeminë në Shqipëri,...

Në A-Show me gazetarin Adi Krasta, eksperti i ekonomisë Pano Soko e cilësoi dramatike faktin që Shqipërisë iu dhanë nga Bashkimi Evropian 600 milion...

Greqia thirrje BE-së: Miratoni pasaportat anti-Covid

Greqia ia ka bërë thirrje Bashkimit Europian që të miratojë pasaportat anti- Covid-19 në mënyrë që të rihapë turizmin. Në një intervistë me Financial Times,...

AstraZeneca do të japë më pak se gjysmën e vaksinave COVID-19...

AstraZeneca pret të japë më pak se gjysmën e vaksinave COVID-19 me të cilat ishte kontraktuar për të furnizuar Bashkimin Evropian në tremujorin e...

Burgosja e kritikut të Putin, Alexei Navalny/ BE-ja bie dakord për...

Ministrat e jashtëm nga vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë ranë dakord për të vendosur sanksione kundër Rusisë, pas veprimeve ndaj kritikut të Kremlinit,...

BE sërish apel Kosovës: Sa më shpejt të formohet qeveria dhe...

Bashkimi Evropian pas mbylljes së zgjedhjeve një javë më parë në Kosovë vijon me thirrjet për formimin e shpejtë të institucioneve dhe zgjedhjen e...

Pas ringjalljes së idesë për bashkim kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë,...

Bashkimi Kombëtar i Kosovës me Shqipërinë është ri-aktivizuar si ide kohëve të fundit nga kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, si dhe i pari...

Burgosja e Navalny-t/ Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut me...

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut, ka bërë thirrje për lirim “të menjëhershëm” të politikanit opozitar rus, Aleksei Navalny, kërkesë që është refuzuar...
WhatsApp DENONCO