E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet BE

Etiketim: BE

Amendamentet e PE-së mbi 6 parakushtet ndaj Shqipërisë/ Ja kur mbahet...

Grupimet politike të Parlamentit Evropian kanë prezantuar 267 amendamentet për draft-raportin e eurodeputetes Isabel Santos mbi vlerësimin e progresit të Shqipërisë në integrimin...

Von der Leyen: BE do të nisë programin e studimit për...

Bashkimi Evropian do të fillojë këtë javë një program të ri për të studiuar mutacionet në virusin COVID-19, në një përpjekje për t'u përgatitur...

Vuçiç i kujdesshëm me BE: Vaksinat? I morëm nga Rusia dhe...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i tha Euroneës se Serbia duhej të kujdesej për veten e saj kur bëhej fjalë për vaksinat kundër virusit COVID,...

BE, nis debati për të drejtat e të vaksinuarëve

Pak pas fillimit të vaksinimit në BE vendet anëtare po shohin përpara dhe kanë nisur diskutimin për të drejtat eventuale për të vaksinuarit. Nga Max...

BE i përgjigjet Moskës, dëbon tre diplomatë rusë

Pas vendimit të Rusisë për largimin e tre diplomatëve evropianë, Gjermania, Polonia dhe Suedia kanë dëbuan tre diplomatë rusë. Mediat e huaja bëjnë me dije...

Strategjia e vaksinimit të BE, propaganda dhe faktet

Informacione të pasakta dhe gjykime të përshpejtuara janë helm në kohë krizash, një helm që përhapet shumë shpejt në trup. Çfarë nuk ka bërë...

BE akordon katër miliardë euro për luftën kundër kancerit

Komisioni Europian njoftoi sot akordimin e katër miliardë eurove në luftën kundër kancerit. “Nismat do të financohen përmes programeve shëndetësore, kërkimore dhe dixhitalizuese të Bllokut,...

Sulmet e Ramës ndaj BE, Shehu: Strategjia e tij të na...

Ish-ministri i Jashtëm, Tritan Shehu, duke komentuar deklaratat gjithmonë e më antieuropiane të Ramës, shkruan ndër të tjera se ky i fundit po kthehet...

BE: Ambasada e Kosovës në Jerusalem, vendim fatkeq

Bashkimi Europian ka shprehur keqardhje të martën për vendimin e Kosovës që të hapë ambasadën e saj në Jerusalem, qytet të cilin BE-ja e...

Njohja e Kosovës nga Izraeli, deputeti i PE: Një mesazh domethënës...

Deputeti austriak i Parlamentit Evropian, Lukas Mandl thotë se fakti që Kosova u njohë nga Izraeli ka një domethënie dhe një mesazh shumë të...

Masat anti COVID-19, BE miraton rregullat e reja të kufizimit të...

Shtetet anëtare miratuan rekomandimin e Komisionit Europian lidhur me kufizimet e lëvizjes së lirë në zonën Shengen për përballjen me pandeminë COVID-19. Nën rekomandimin...

“Lufta e ftohtë” e BE-së dhe AstraZeneca merr fund, ja sa...

Kompania e prodhimit të vaksinave antiCovid, AstraZeneca ka pranuar të furnizojë me 9 milionë doza shtesë Bashkimin Evropian gjatë 3-mujorit të parë. Sigurimi i 40...

Situata emergjente, mjekët letër KE-së: Europa të ndihmojë shqiptarët për vaksinat

Në një kohë që në vend priten dozat që Pfizer pritet të dërgojë, mjekët janë jo shumë besimplotë tek fjalët e qeverisë “Rama 2”. Federata...
WhatsApp DENONCO