Basha: Berisha kërkonte që mbi gjakun e demokratëve të negocionte “non grata-n” e tij

Lulzim Basha vijon akuzat ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha lidhur me protestën e 8 Janarit.

Zyra e shtypit pranë Bashës shprehet se “vetëm një njeri në hall të madh mund të mashtrojë hapur shqiptarët për dhunën dhe terrorin e ushtruar kundër PD”. 

“Sali Berisha ishte ideatori dhe urdhëruesi i dhunës dhe terrorit. Sali Berisha kërkonte që mbi gjakun e demokratëve të negocionte “non grata-n” e tij. Njësoj si ai, edhe ndihmësit e tij të sulmit përpiqen të mohojnë dhunën që e pa gjithë bota. Demokratët e kuptuan dhe u shkëputën përgjithmonë nga ata që e kanë përdorur dhunën si mjet politik! NE KEMI ZGJEDHUR TË ARDHMEN”, thuhet më tej në reagim.

LEXO EDHE  Aksident me vdekje në Thumanë