E martë, Korrik 7, 2020
Etiketimet Lulzim Basha

Etiketim: Lulzim Basha

Nga falja e borxheve te mos-futja e familjarëve në burg, Basha:...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi këtë të Premte se shumica e deputetëve të “Opozitës së re” kanë bërë pazare me kryeministrin Edi...

Basha me Hotin: Mbështesim njohjen reciproke me Serbinë, plani i tij...

Kryeministri i Kosovës ka vijuar takimet e tij me liderët politikë në Shqipëri, teksa është takuar edhe me kryetarin të Partisë Demorkatike, Lulzim Basha. Gjatë...

Basha: Shqipëria po ndëshkohet nga keqmenaxhimi i pandemisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një vizite në Divjakë ka parë nga afër një nga resortet e zonës. Duke vënë në pah...

Basha: Turizmi shqiptar në koma

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar takimet e tij me përfaqësues të shoqatave të Hoteleri-Turizmit, Tur Operatorëve dhe ekspertë të turizmit, ku...

Qeveria drejt taksës së sheshtë/ Basha: “Taksimi Rama” zbrazi xhepat e...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas raportimeve në media se, Qeveria po planifikon ti rikthehet taksimit të thjeshtë, duke kërkuar dhe...

Kuotat për ish-të përndjekurit në PD/ Nebil Çika: Faleminderit z. Basha!...

Kryetar i Shoqatës Antikomuniste të të Përndjekurve Politikë, Nebil Çika përshëndet vendimin e Partisë Demokratike dhe kryetarit Lulzim Basha “për përcaktimin e kuotave të...

Basha me kreun e Konfindustrisë: Ne do të bëjmë reforma të...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me kreun e Konfindustrisë, Gjergj buxhuku, dhe bashkëpunëtorët e tij, me të cilët ka...

Basha me fermerë në Zall-Bastar: Qeveria i ka braktisur dhe lënë...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijim të turit të tij të takimeve nëpër Shqipëri, është ndaluar sot në fshatin e Zall-Bastar-it në...

Berisha: Lulzim Basha ka njerëz rreth vetes, por atij i duhet...

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi këtë të Hënë se kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se “Lulzim Basha ka njerëz rreth vetes, por atij i...

Berisha për Bashën: Nëse humbet zgjedhjet, alternativë civile është dorëheqja

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi këtë të Hënë në një emision televiziv se, “nëse (Lulzim Basha) humbet, alternativë civile është dorëheqja”. I pyetur nëse do të...

Basha: Papunësia rritet, bizneset mbyllen, ndërsa qeveria vazhdon më propagandë

Kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi se papunësia në vend po rritet, bizneset po mbyllen, ndërsa qeveria vazhdon më propagandë. Në një postim në FB...

Rama: Po u bëra unë bashkë me Bashën, fuqizohet demokracia

Kryeministri Rama ka theksuar rëndësinë e bashkëpunime me kreun e PD, Lulzim Basha. Duke ju pëgjigjur akuzave të Rudina Hajdarit, se Rama dhe Basha janë...

Rama paralajmëron opozitën: Basha dhe Peço Vasili të bëjnë kujdes se...

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi opozitën mos të akuzojnë mazhorancën, ose Reforma Zgjedhore, mund të mos realizohet. “Ajo që i them Bashës dhe Peço Vasilit është...
WhatsApp DENONCO