Milan-Roma, publikohen formacionet zyrtare

during the Serie B match between US Sassuolo Calcio and AS Varese at Alberto Braglia Stadium on October 14, 2012 in Modena, Italy.

Duke filluar nga ora 18:30, Milani përballet me Romën në një ndeshje direkte për titullin kampion. Kuqezinjtë nuk duan të humbasin terren me kreun, por përpara ka një pengesë të vështirë.

Roma nga ana tjetër është në një formë të mirë në Seria A dhe është afruar me skuadrat e kreut. Kjo ndeshje pritet të jetë shumë emocionuese, me dy skuadra të cilat gjithmonë kanë dhuruar spektakël mes njëra tjetrës.

LEXO EDHE  Tirana-Vllaznia, mbyllet në barazim ndeshja në “Air Albania”

Për shkak të COVID-it tek Milani mungojnë mbrojtësit Romanjoli, Tomori dhe Kalabria.

Formacionet zyrtare: