E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Roma

Etiketim: roma

Spektakël me 5 gola, Roma bie në trasnfertë ndaj Cagliarit

Roma është mposhtur në transfertë nga Cagliari, në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në Serinë A. Skuadra nga Sardenja e nisi shumë mirë...

Video/ Tentoi të vononte lojën, talenti i Romës e pëson nga...

Roma mori një fitore shumë të rëndësishme ditën e djeshme, teksa mposhti me përmbysje Ajaksin në transfertë, në ndeshjen e parë për çerekfinalen në...

Europa League/ Roma fiton me përmbysje ndaj Ajax. Arsenali befasohet nga...

Janë mbyllur 4 ndeshjet e vlefshme për fazën çerekfinale të Europa League. Roma ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertë, teksa ka...

Europa League/ Arsenal dhe Roma kualifikohen në çerekfinale

Arsenal, Roma dhe Granada janë kualifikuar në fazën çerekfinale të Europa League. “Topçinjtë” u mposhtën në shtëpi nga Olympiacos me rezultatin 0-1. Golin e...

Europa League/ Fitojnë të mëdhatë, mësoni të gjitha rezultatet e mbrëmjes

Skuadrat e mëdha nuk kanë zhgënjyer duke dalë triumfuese në takimet e tyre përkatëse në Europa League. Roma triumfoi 3-0 ndaj Shakhtar Donetsk duke...

Europa League/ Zhbllokohen të gjitha sfidat, shikoni rezultatet (VIDEO)

Janë mbyllur pjesët e para të katër sfidave të orës 21:00, të vlefshme për fazën e 1/8-ve të Europa League. Skuadrat e mëdha nuk kanë...

Roma, gjendet një fëmijë i humbur falë videos së prezantimit të...

Roma ka bërë të ditur se një fëmijë i humbur është gjetur falë fushatës sensibilizuese Missing People. Fytyra e fëmijës ka qenë e pranishme në...

VIDEO/ Interi fluturon me Alexis Sanchez, dorëzohet edhe Parma

Interi ka marrë fitoren e gjashtë radhazi dhe shkëputet me 6 pikë nga Milani i vendit të dytë, falë Alexis Sanchez. Zikaltrit triumfuan me...

Supersfida Juventus-Roma, formacionet e mundshme

Në orën 18:00, në “Allianz Stadium” do të luhet supersfida mes Juventusit dhe Romës, e vlefshme për javën e 21-të në Serie-A. Një ndeshje që...

Befason legjenda e Romës: Qëllova dashnorin e ish-gruas sime, e shtriva...

Sebino Nela ishte një nga lojtarët më të dashur të Romës në vitet 1980 dhe një nga personalitetet, që futbolli italian ka njohur edhe...

Zyrtare/ El Shaarawy rikthehet tek Roma, ja deklarata e tij

Stephan El Shaarawy është lojtari më i ri i Romës. El Sharaawy kishte qëndruar në Dubai, ku ishte vetizoluar dhe kishte mbajtur një regjim stërvitor...

Allegri ose Sarri për pankinën, klubi italian nis takimet që tani

Në ditët e fundit po flitet shumë për pankinën e Romës. Paulo Fonseca duket se nuk e ka të gjatë në kryeqytetin italian dhe...

Interi dhe Roma po mendojnë për një shkëmbim të bujshëm në...

Edin Dzeko vijon të stërvitet veçmas te Roma pas një debati që ka pasur me trajnerin Fonseca. Drejtuesit e Romës po punojnë për të...
WhatsApp DENONCO