Serie A/ Bologna-Inter nuk do të luhet, ja arsyeja

Foto: Getty Images

Pas bllokimit të vendosur nga autoritetet lokale për Torino dhe Udinese, edhe Bologna-Inter nuk do të luhet në Serinë A

Pas fjalëve të drejtorit të autoritetit shëndetësor lokal të Bologna-s, Paolo Bordon: “E vështirë që të luhet, po shkohet drejt shtyrjes së ndeshjes”, ka ardhur zyrtarizimi.

LEXO EDHE  Finalja e Superkupës/ Real Madrid dhe Athletic Bilbao synojnë trofeun, ndiqni sfidën “live”

Më një vatër Covid që ka shpërthyer te Bologna dhe plot tetë lojtarë në izolim dhe pozitivë ndaj virusit, autoriteti lokal ka bllokuar “çdo aktivitet të sporteve me skuadra”.

Ndeshja duhej të luhej nesër, në orën 12:30 në Dall Ara.