Greqi/ 43.386 raste të reja dhe 62 viktima nga Covid

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 43.386 persona të infektuar, nga Covid-19 në Greqi e nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 62 qytetarë.

Këto shifra, sipas autoriteteve, janë ndikuar nga prania e variantit Omicron në Greqi. Po ashtu, në intubim ndodhen 628 qytetarë.

LEXO EDHE  Moslejimi i referendumit serb në Kosovë, Vuçiç: Do të ketë pasoja afatgjata

Kujtojmë se dje, e martë, janë regjistruar 50,126 raste të reja.