Protesta te Kryeministria/ Nis mbledhja e qytetarëve para selisë së PD-së

Ka nisur mbledhja e qytetarëve para selisë së PD-së, që është caktuar si pikënisja e protestës së sotme për tu zhvendosur më pas para kryeministrisë.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka lajmëruar se protesta do të zhvillohet kundër ardhjes së Presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe aferës së inceneratorëve.

LEXO EDHE  Eksplozivi në banesën e Armand Dukës, autori i dyshuar Hasanaj kërkon pafajësinë, ishte në qendër tregtare në momentin e shpërthimit

Nga ana tjetër, forca të shtuara policia janë vendosur përreth godinës së kryeministrisë.