Paloka: Brenda 10 ditësh Berisha organizoi Kuvendin, referendumin dhe protestën, nga ana tjetër është sekti spiropalist i bravave

Deputeti Edi Paloka, ka komentuar protestën e sotme të demokratëve duke e cilësuar historike.

me anë të një psotimi në Facebook, paloka shkruan se brenda 10 ditëve Sali Berisha organizoi Kuvendin historik të PD, referendumin dhe tashmë protestën e parë politike për një ccështje kombëtare.

Ndërkohë nga ana tjetër thekson Paloka kemi ‘përleshjet’ e zyrave dhe spiropalizmin e sektit të bravave.

Postimi i Palokës:

Ne me pak se 10 dite , duke lene menjane Foltoret, Sali Berisha organizoi nje Kuvend historik te PD me kerkesen dhe pjesmarrjen e 5 mije delegateve dhe mbi 10 mije pjesmarresve ne AIR ALBANIA; organizoi nje referendum , po ashtu per here te pare ne historine e nje partie politike , me pjesmarrjen 45 mije antareve te PD dhe sot , pas shume kohesh dhe protesten e pare ndaj qeverise Rama dhe planeve antishqiptare Rama-Vucic …

Ne krahun tjeter nderkohe vazhdojne “perleshjet “ e zyrave dhe spiropallimi i sektit te bravave.

LEXO EDHE  Aksioni te 5 “Maji”, Berisha: Ndal terr*rit të narkopolicisë