Koronavirusi në Itali/ 137 humbje jete dhe mbi 16 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 16.213 persona të infektuar.

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me COVID-in 137 pacientë, duke e çuar këtë numër që prej fillimit të pandemisë në 135.778.

LEXO EDHE  Kryebashkiaku i akuzuar për trafik droge i jep me qira 5 ha pronë publike anëtarit të dosjes "Viluni"?!

Në terapi intensive janë shtruar 987 pacientë (+21), ndërsa janë shëruar 8640. Norma e pozitivitetit 4.8%.