‘Tallje b*the me maturantët’/ Paloka: Çfarë ngjyre i ka flokët faturino? Ja pyetjet e Besa Shahinit

Mijëra maturantë janë shprehur të zhgënjyer me pyetjet që përmbante testi i provimit të Gjuhë-letërsisë, kjo ka qenë dhe arsyjea se përse ata protestuan sot.

Lidhur me këto pyetje ka ardhur dhe ironia e nënkryetarit të PD, Edi Paloka. Në postimin e tij Paloka shkruan se pyetje të tilla logjike bëheshin për humor dikur, ndërsa sot Turi i Besa Sahhinit i bën për tu tallur me maturantët.

Ja postimi i Palokës:

Tani po shoh disa nga pyetjet qe ju jane bere maturanteve ne provim…

Kane qene disa “quize” popullore dikur si per shembull : “ Ne nje autobuz fizarmonike , shoferi e ka numrin e kembes 42, fatorinoja i deres se mesit e ka numrin e kembes 40. Çfare ngjyre i ka floket fatorinoja i deres se fundit?”

Po keto sajoheshin per humor ne ate kohe, kurse ky Turi i Beses se Rames me duket eshte sajuar per per tallje bythe me maturantet.

E del deficentja pastaj e thote qe protestat e maturanteve i nxit opozita.

LEXO EDHE  Koronavirusi në M.Veriut/ 24 humbje jete dhe 2269 të infektuar në 24 orët e fundit