Oraret kur do të godasë stuhia në Tiranë dhe rrethe/ HARTA-LIVE

Sot do të rikthehen sërish reshjet e shiut që do të jenë në formën e stuhisë pothuajse në të gjithë vendin. Në mesditë do të përfshihet nga reshjet pjesa e ultësirës perëndimore.

Pas orës 15:00 furtuna do të godasë Tiranën për të kaluar drejt pjesës së lindjes së vendit. Pasditja do të gjejë të gjithë territorin nën kushtet e motit të keq.

LEXO EDHE  Raporti i INSTAT/ 141 aksidente më shumë gjatë 2021-t, rritet dhe numri i v*ktimave

Do të qetësohet pak të premten në mbrëmje, por jo për shumë orë, pasi e shtuna do të jetë me shi dhe e diela me vranësira lokale.