Denar Biba votohet si kryetari i ri i Autoritetit të Konkurrencës

Denar Biba është votuar si kryetari i ri i Autoritetit të Konkurrencës.

Biba ka marrë 72 vota “pro” në votimin e kësaj të Enjteje në Kuvend. Kundër votuan 37 ligjvënës.

Propozimi për zgjedhjen e Bibës kryetar në postim e kryetarit të Komisionit të Konkurrencës u bë nga socialistët.

LEXO EDHE  I ftohti polar ‘pushton’ Shqipërinë, ja zona më e ftohtë e vendit

Pas votimit “pro” në komisionin parlamentar për Ekonominë dhe Financat, Denar Biba mori afirmimin e socialistëve edhe në parlament.

Lexo edhe:

Biba Rilindjes kap trenin e Ramës