Xavi: Bayern na nënshtroi, ky është realiteti i ri i Barcelonës

Foto: Marca.com

Trajneri i Barcelonës, Xavi, komentoi humbjen ndaj Bayern Munich dhe rënien në Europa League si pasojë e vendit te tretë ne grup:

“Ata na kanë nënshtruar, ne gjithmonë duam të dominojmë dhe nënshtrojmë rivalin tonë dhe ishte e kundërta, më shumë per fajin tonë.

Ne jemi Barça. Kjo duhet të jetë një pikë kthese për të ndryshuar shumë gjëra. Kjo është Champions League, por kjo është situata jonë dhe duhet të përballemi me dinjitet. Jam i zemëruar: sot fillon një epokë e re dhe ne fillojmë nga e para.

Ne duhet të punojme shumë! Nuk më pëlqen fjala dështim, sepse ne u përpoqëm. Realiteti ynë tani është Europa League dhe ne duhet ta fitojmë atë. Por objektivi i Barçës është të fitojë çdo ndeshje”. – ka thënë Xavi ndër të tjera

LEXO EDHE  Murinjo: Kumbulla e ka fituar plotësisht besimin tim