Champions/ Bayern Munich dërgon Barcelonën në Europa League, eliminohet edhe Sevilla

Foto: AFP

Bayern Munich e ka patur shumë të thjeshtë ndeshjen e sotme ndaj Barcelonës duke fituar me rezultatin 3-0.

Pjesa e parë ka nisur me një kontroll nga ana e gjermanëve. Në minutën e 34’ Muller ka dërguar topin në rrjetë duke zhbllokuar sfidën. Nuk kalojnë shumë minuta dhe Leroy Sane ka shënuar një gol fantastik në minutën e 43-të.

Pjesa e dytë ka qënë pothuajse e njëjta me të parën ku Bayern në minutën e 62-të ka trefishuar rezultatin me anë të djaloshit Musiala.

Barcelona e mbyll këtu aventurën e Champions League dhe do e vazhdojë në Europa League.

LEXO EDHE  Tërmeti i fortë godet Turqinë, ja sa ballë

Benfica ka arritur të fitojë në Portugali ndaj Dinamo Kievit dhe ka zënë vendin e dytë në grup duke siguruar kualifikim për fazën tjetër të Champions League.

Në grupin e ekuilibruar G, Lille (fitoi në Gjermani ndaj Ëolfsburg 3-1) merr pasin për më tej, ndërsa në vend të dytë kalon Salzburg që sonte mundi një kundërshtar të fortë si Sevilla, që mbeti edhe me dhjetë në pjesën e dytë.