Vrasja e Pashko Ujkës, flasin familjarët: Nuk ka pasur borxhe as mosmarrëveshje

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga atentati që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ku u vra në derën e shtëpisë ish-deputeti dhe ish-kreu i Komunës Pashko Ujka.

Të afërmit e tij janë shprehur se nuk është e vërtetë që ai të jetë plagosur, kercënuar apo qëlluar gjatë kohës kur ka qënë deputet apo kryetar i komunes Velipojë.

LEXO EDHE  Punonjësit e FSHZH-së/ Pas rrogave marramëndëse, shërbime mjekësore deri në 680 mln në vit/person

Gjithashtu ata konfirmojnë se ai nuk ka pasur borxhe financiare dhe as mosmarrëveshje për çështje ndërtimesh.

Ai pritet që të përcillet sot për në banesën e fundit, ndërkohë ende nuk është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit.

Lexo edhe:

Pashko Ujka u ekzekutua në sy të vëllait dhe gruas, ja pistat ku po heton policia