Kukësi del me njoftim zyrtar, ndërpritet bashkëpunimi me lojtarin titullar

Klubi i Kukësit  ka konfirmuar largimin e lojtarit Albin Gashi. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale nga drejtuesit e verilindorëve është bërë me dije edhe ndërprerja e bashkëpunimit mes palëve.

Sipas klubit 24-vjeçari ka kërkuar largimin e tij nga skuadra për arsye familjare, dhe drejtuesit e kanë mirëkuptuar.

Njoftimi i klubit: Futbollisti Albin Gashi nuk është më pjesë e skuadrës sonë! Sulmuesi 24-vjeçar ka kërkuar nga klubi që të largohet në drejtim të Austrisë arsye familjare dhe klubi e ka mirëkuptuar kërkesën e futbollistit duke e lënë të lirë.

LEXO EDHE  Kukësi-Skënderbeu/ Pjesë e parë spektakolare, karton i kuq, traversë dhe shtyllë (VIDEO)

Klubi i Kukësit e falënderon Gashin për kontributin e dhënë për fanellën e Kukësit dhe i uron shumë suksese në karrierën e tij futbollistike”, thuhet në postimin e klubit.