Koronavirusi në M.Veriut/ 7 humbje jete dhe 460 raste të reja në 24 orët efundit

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se janë identifikuar 460 raste të reja me koronavirusi nga 2, 424 teste të realizuara.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 7 qytetarë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 543 pacientë janë shëruar.

LEXO EDHE  Sa lirë e shitëm/ Pashai Rama i ‘dorëzoi’ sot Skënderbeun sulltanit Erdogan

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 7, 581 viktima dhe 215, 585 janë diagnostikuar me Covid.

Ndërkaq numri i rasteve aktive është 8, 001.