Emrat/ Aksidenti me 1 të vdekur dhe 3 të plagosur, dyshime se u shkaktua nga…

Një parakalim i gabuar i ambulancës së spitalit të Krujës, dyshohet të jetë bërë shkak i aksidentit të rëndë që ndodhi në rrugën e Rinasit, ku si pasojë humbi jetën pacientja 42-vjeçare dhe u plagosën tre të tjerë.

Sipas News24, policia e Tiranës ka shoqëruar në Komisariat drejtuesin e autoambulancës, shtetasin Ilir Shullazi.

Sipas raportimeve, pacientja që humbi jetën është identifikuar si Anila Berdaku.

LEXO EDHE  Deklarata e fortë/ Berisha: Rama pajisi me armë kriminelët e Bashës më 8 janar

Të plagosur rëndë kanë mbetur shoqëruesja e saj, shtetasja Marsida Bërdaku, 32 vjeçe, infermieri i ambulancës Arjan Balloku, 30 vjeç, si dhe shtetasi Yrmelind Gashi, 22 vjeç, i cili ishte pasagjer në mjetin tjetër që drejtohej nga Antion Abazi që u përplas me ambulancën.