Shpërthimi me lëndë plasëse në Fier, zbardhen detajet

Një shpërthim ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në një pallat në lagjen ‘8 Shkurti’ në Fier.

Burimet policore bëjnë me dije se lënda plasëse ishte vendosur në derën e një apartamenti në katin e katërt, që ishte e pabanuar.

“Sot rreth orës 21:40, në lagjen “8 Shkurti” në katin e katërt të një pallati, në afërsi të derës së jashtme të banesës së shtetasit A. H., (në të cilën nuk banon njeri pasi ndodhen jashtë shtetit) ka plasur një sasi e vogël dyshohet lënde plasëse.” – njofton policia.

LEXO EDHE  Sherri mes dy vajzave në Tiranë, njëra në spital e tjetra në kërkim

Mësohet se nga shpërthimi i lëndës plasëse gjatë mbrëmjes së djeshme është dëmtuar pjesa e poshtme e derës së apartamentit si dhe një tjetër derë po në të njëjtin kat.