“Me Messin në skuadër harrojeni Ligën e Kampioneve”

Foto: Getty Images

Ish-lojtari legjendar Jamie Carragher ishte shumë kritik ndaj yllit argjentinas dhe konsideron se ai po peshon te PSG.

Ai gjithashtu i dërgoi një mesazh Pochettino: “Do të shkoja te Manchester United”.

“Pochettino duhet të largohet nga klubi. Nëse ai ka mundësi të shkojë në Manchester United, unë do të shkoja nesër. Dhe kjo është për shkak të tre yjeve të saj ”

LEXO EDHE  Agjenti i Levandovskit: Topi i Artë 2021 nuk i përket Mesit

Jamie Carragher e kupton se prania e Lionel Messit në Paris Saint-Germain do t’i kushtojë Ligën e Kampionëve:

“Ai nuk do ta fitojë kurrë Champions League. Sipas ish-lojtarit të Liverpool-it, PSG-ja nuk do ta fitojë kompeticionin sepse “bartë tre pasagjerë”, duke aluduar për Messin, Neymar dhe Mbappe ka thënë ish-lojtari i Liverpool-it në ‘Paramount Plus’.