E mërkurë, Shkurt 26, 2020
Etiketimet Messi

Etiketim: Messi

Messi i jashtëzakonshëm, “poker” në fitoren e Barcelonës

Barcelona ka fituar me rezultatin 5-0 kundër Eibar-it, në ndeshjen e vlefshme për javën 25-të të La Ligës. Lionel Messi ishte autor i plot katër...

“Konflikti te Barcelona, karriera, Ronaldo…” Messi rrëfehet për “Mundo Deportivo”

Lionel Messi thyen heshtjen dhe në një intervistë ekskluzive për “Mundo Deportivo” përpiqet ti japë fund dyshimeve në lidhje më të ardhmen e tij:...

Messi lë mbrapa Ronaldon, ndan çmimin e radhës me Hamilton

Lionel Messi dhe Lewis Hamilton janë fituesit e "Sportistit të vitit" në çmimet "Laures". Sportistë dhe ish-sportistë nga shumë fusha dhe disiplina bashkuan votat...

Dimër i vështirë për Messin, krizë golash për argjentinasin

Lionel Messi po kalon një fazë të vështirë përpara portës së kundërshtarëve. Këtë sezon 32-vjecari ka luajtur 19 ndeshje në La Liga, teksa në...

Rakitiç: Pjaniç është i nënvlerësuar, do të dëshiroja të luaja me...

Mesfushori i Barcelonës Ivan Rakitiç, deklaron se Miralem Pjaniç është një nga futbollistët më të nënvlerësuar në botën e futbollit. Në intervistën e dhënë për...

“Thatësirë” golash në Spanjë, sezoni më i dobët që nga viti...

Lionel Messi kryeson tabelën e golashënuesve në LaLiga Santander për të katërtin sezon radhazi në këtë pikë të kampionatit. Megjithatë kjo nuk përbën lajm, por...

Ish-drejtori i Barçës: “Messi dhe Ronaldo funksionojnë më së mirë së...

Ish-drejtori i skuadrës së Barcelonës, Ariedo Braida, ka deklaruar se nuk është e pamundur ta shohim Messi-n të luajë në një skuadër tjetër në...

Vazhdojnë tensionet te Barcelona, Messi këtë herë kapet me Ter Stegen

Nuk kanë të sosur problemet tek Barcelona. Pas zënkes mes kapitenit Leo Messi dhe drejtorit sportiv Eric Abidal tashmë mësohet se ka pasur dhe...

Di Maria: CR7-ta një “bishë”, por Messi është më superior

Angel Di Maria në karrierën tij të pasur si futbollist, ka pasur fatin të luajë me lojtarët më të mirë të botës. Argjentinasi ka luajtur...

Ndeshja kundër Leganes, Messi arrin rekordin e radhës te Barcelona

Barcelona arriti një fitore të thellë 5-0 kundër Leganesit në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16-ve të Kupës së Spanjës. Në këtë ndeshje Lionel...

Sarri: I bezdisshëm fakti që Messi, ka më shumë ‘Topa të...

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri mendon se nuk është e drejtë që Messi ka fituar më shumë “Topa të Artë”, krahasuar me Cristiano Ronaldon. Kujtojmë...

Messi nostalgji për Ronaldon: “El Classico me të ishte diçka tjetër”

Cristiano Ronaldo nuk është më pjesë e La Ligës që nga korriku i vitit 2018, pasi u transferua te Juventusi në Serinë A, në...

Tensionet e ndeshjes Barcelona-Atletico Madrid, Joao Felix dhe Messi debat me...

Në pjesë e parë, të ndeshjes mes Barcelonës dhe Atleticos së Madridit, u shënua një incident që fillimisht nisi mes Jordi Albës dhe Joao...
WhatsApp DENONCO