Mbledhja e përbashkët mes Qeverive Rama e Kurti, ja vendimi që pritet të miratohet

Ditën e nesërme në Elbasan do të zhvillohet mbledhja e përbashkët mes Qeverisë Rama dhe asaj Kurti.

“Nesër mbledhja e përbashkët e dy qeverive në Elbasan”, shkruan Rama.

Në mbledhjen e përbashkët do nënshkruhet marrëveshja mes Shqipërisë dhe Kosovës që ka të bëjë me lejet e qëndrimit të shtetasve të 2 vendeve.

LEXO EDHE  Sali Berisha njofton Foltoren e radhës , ja ku dhe kur do të mbahet

Sipas marrëveshjes së miratuar nga Qeveria, shtetasit nga Kosova do të marrin leje qëndrimi me afat 5-vjeçar me një aplikim dhe pa dokumente.