E mërkurë, Janar 27, 2021
Etiketimet Mbledhje

Etiketim: mbledhje

Mutacionet e koronavirusit/ OBSH në mbledhje urgjente, ja çfarë pritet

Komiteti i urgjencës i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) do të mblidhet sot për të diskutuar mbi mutacionet e reja të kornavirusit që janë...

“Jam infektuar me koronavirus”, Zhaklina Peto do të mungojë në mbledhjen...

Zhaklina Peto, një prej kandidateve për të qenë pjesë e Gjykatës Kushtetuese duhet të dalë nesër para Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, por do...

Rama vendos më në fund të mbledhë Asamblenë e PS/ Ja...

Asambleja e PS do të mblidhet me datë 9 tetor në ambientet e Liqenit Artificial në orën 15:30. Pas disa shtyrjeve, Asambleja e Partisë Socialiste...

Arta Marku caktohet sërisht prokurore e përkohshme/ Ja emërimet e reja

Arta Marku është emëruar sërish prokurore e përkohshme, sërish në Prokurorinë e Gjykatës së Apelit. Vendimi është marrë gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit...

Drafti i opozitës për Kodin Zgjedhor, Gjiknuri këkon mbledhje të Këshillit...

Përfaqësuesi i maxhorancës në Këshillin Politik Damian Gjiknuri, iu ka dërguar një e-mail anëtarëve të Këshillit Politik, si kundërpërgjigje për argumentet e parashikuara në...

Mbledhja e përbashkët e qeverive Rama-Hoti, 15 marrëveshje pritet të miratohen

Mbledhja e përbashkët e qeverive Kosovë-Shqipëri do të mbahet në Tiranë, në 2 tetor, orën 11:00 në Pallatin e Kongreseve. Në mbledhjen e qeverive...

PS mbledh grupin parlamentar, ja çështjet që pritet të diskutohen

Partia Socialiste do të mbledhë sot grupin parlamentar, mbledhje e cila do të diskutojë jo vet1%m mbi veprimtarinë parlamentare, por edhe atë organizative të...

Ndryshimet Kushtetuese, Basha mbledh aleatët. Ja çfarë pritet

Ndërsa në Kuvend po votohet për miratimine ndryshimeve Kushtetuese pa dakordësinë me opozitën e bashkuar, kreu demokrat Lulzim Basha ka thirrur një takim të...

Ndryshimet Kushtetuese, Gjiknuri kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Damian Gjiknuri, anëtar i Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, ka kërkuar mbledhjen e grupit negociator të Këshillit Politik ditën e martë (28 Korrik), ora...

Mbledhja e KLP, caktohen dy drejtues apelesh në rrethe

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur sot për dy caktime të përkohshëm si drejtues prokurorie. Me 7 vota pro dhe dy vota kundër (Nurihan...

Vizita e Hotit në Tiranë, Rama flet për mbledhjet e përbashkëta...

Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar vizitën zyrtare të homologut nga Kosova, Avdullah Hoti, për të folur mbi mbledhjet e përbashkëta mes dy qeverive. E ndërsa...

Pas marrëveshjes për Zgjedhoren, Basha mbledh Kryesinë e PD/ Ja çfarë...

Kreu demokrat Lulzim Basha ka thirrur sot një mbledhje të Kryesisë së PD, dy ditë pasi Këshilli Politik arriti një marrëveshje me 12 pika...

Opozita kërkesesë zyrtare, të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore

Opozita ka dërguar një kerkesë zyrtare për mbledhjen e Këshillit Politik për reformën zgjedhore. Opozita i quan deklaratat e Gjiknurit pa sens dhe përpjekje...
WhatsApp DENONCO