FOTO/ Kombinimet e rezultateve, si mund të kualifikohet Milani në Champions League

Foto: AFP

Milani fitoi në frymën e fundit ndaj Atletiko Madrid dhe ka ngjallur shpresat e tifozëve për një kualifikim për fazën tjetër.

Megjithatë kjo nuk është detyrë e lehtë duke parë kundërshtarin e radhës në Champions.

Por si mund të kualifikohet Milani?

Në ndeshjen e fundit për grupin e Champions-it nuk janë të shumta kombinimet që kualifikojnë italianët.

LEXO EDHE  Messi fiton ‘Topin e Artë’

Ekipi i Piolit ka si detyrim fitoren ndaj Liverpulit, ndërkohë që Porto dhe Atletiko duhet të ndajnë një barazim.

Mundësia tjetër është fitorja e Atletikos që duhet të mundë Porton me rezultat më të vogël në shifra sesa ai që kuqezinjtë do të realizonin ndaj Liverpulit. Kombinim i vështirë, por kuqezinjtë besojnë.