Berisha vlerëson Nanon: Kur ishte esëll fliste drejt, reformoi PS-në

Lideri historik i PD, Sali Berisha, ka vlerësuar kundërshtarin e tij më të madh politik, liderin historik të PS, Fatos Nano, për reformat që ndërmori në parti, ndërsa theksoi se pasardhësi i tij e bunkerizoi PS-në.

Sipas Berishës, Nano është i qartë kur flet esëll, dhe këtë e ka treguar nën drejtimin e PS.

PS kaloi një reformë të madhe nën udhëheqjen e Nanos, ai kur është esëll flet drejt. Nga partie e njishit ai u votua. Pasi humbi zgjehjdet iku. Pa tij pasardhësi vuri në statut se kush humb zgjedhjet ikën, por pasi humbi zgjedhjet nuk iku. Që nga viti 2009 socialistët nuk kanë parë votë në partinë e tyre, janë shndërruar në PPSH’, tha Berisha.

LEXO EDHE  ‘Tërmet’ në Ballkan/ A do bashkohet Shqipëria me Kosovën? Ja çfarë shkruan media rumune