“Shpërthen” Paloka: Cinizmi po kalon çdo limit, ndaj shqiptarët se besojnë…

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka, ka ironizuar sot qëndrimet e ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, lidhur me luftën kundër korrupsionit apo sukseset e drejtësisë. Kim ishte sot e pranishme në një ceremoni, ku është zyrtarizuar Ilir Beqaj në krye të agjensisë së fondeve të huaja, e cila pritet të ketë një buxhet prej 1 mld euro në vit.

Paloka në postimin e tij shkruan se cinizmi po kalon çdo limit.

“Shpall Berishën “non grata” për korrupsion e për më shumë pas tetë vitesh në opozitë! Ndërkohë dekoron Dvoranin si kalorës të luftës kundër korrupsionit, i shkon në zyrë Arben Ahmetajt dhe i kërkon që të marrë në dore flamurin e luftës kundër korrupsionit dhe e fundit kjo e Beqes… Në inagurimin e Beqes si drejtor ju thua shqiptarëve se lufta kundër korrupsionit po ecën në rrugën e duhur…!!!

E si pret pastaj të besojnë shqiptarët në drejtësinë e qëndrimeve dhe vendimeve që merr ?!!”, shkruan Paloka.

LEXO EDHE  Kryebashkiaku i Shijakut: Kemi ndërtuar shkolla me kushte që nuk i gjen as në BE

Postimi nga Edi Paloka

Kjo kalon cdo limit te cinizmit !

Shpall Berishen “non grata” per korrupsion e per me shume pas tete vitesh ne opozite ! Nderkohe dekoron Dvoranin si kalores te luftes kunder korrupsionit, i shkon ne zyre Arben Ahmetajt dhe i kerkon qe te marre ne dore flamurin e luftes kunder korrupsionit dhe e fundit kjo e Beqes…Ne inagurimin e Beqes si drejtor ju thua shqiptareve se lufta kunder korrupsionit po ecen ne rrugen e duhur…!!!

E si pret pastaj te besojne shqiptaret ne drejtesine e qendrimeve dhe vendimeve qe merr ?!!

Te pakten demokratet duhet te ftillohen e te shohin realitetin ne sy. Ata qe duhej te shpalleshin “non grata” e madje te ishin pas hekurave per korrupsion, ne fakt po glorifikohen.

E ne se dikush kete e sheh si “mbeshtetje per PD” apo si deshire qe PD ta cojne ne pushtet, ai qofte, se ne kete rast edhe naiviteti do ishte thjesht justifikim!