E premte, Tetor 22, 2021
Etiketimet Kim

Etiketim: kim

SHBA: BE të nisë negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë,...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka shpërndarë deklaratën e Sekretarit të Shtetit Anthony Blinken, i cili nxit BE-në që të nisë sa më shpejt procesin...

Ndarja nga jeta e Colin Powell, Kim: Mishërimi i një amerikani...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, i ka kushtuar një mesazh ish-Sekretarit Amerikan Colin Powell, i cili u nda nga jeta. Colin Pawell,...

Berisha i përgjigjet Yuri Kim: Nuk kam kërkuar asnjë negociatë, vetëm...

Ish-Kryeministri Sali Berisha iu përgjigj ndaj ambasadores së SHBA, e cila me anë të një statusi në Twitter bëri të ditur se nuk do...

Takimi Kim-Ahmetaj, ironia e Palokës: Vërtet e kanë seriozisht luftën ndaj...

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD, deputeti Edi Paloka, ka ironizuar një takim të diplomates amerikane, Yuri Kim, me zv.Kryeministrin Arben Ahmetaj, lidhur me...

Yuri Kim takim me “Tigrin”, flasin për betejën ndaj korrupsionit!

Nga Boldnews.al Një takim i madh u zhvillua në zyrat e kryeministrisë. Vetë ambasadorja Yuri Kim i shkoi në zyrë zv.kryeministrit Arben Ahmetaj. Diçka do...

Letra drejtuar Yuri Kim/ Nuk më shqetëson fati i Berishës apo...

E nderuara Zonja Ambasadore Yuri Kim, Zakonisht nuk shkruaj letra, por sot do të bëj një përjashtim. Madje për Ju Zonja Ambasadore, do të bëj...

Patronazhistët, Yuri Kim: Qytetarët të votojnë lirshëm, pa presion e joshje

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, përmes një postimi në rrjetet sociale, i është rikthyer zgjedhjet të 25 prillit, ndërsa u kërkon autoriteteve të...

Protestat, Basha i përgjigjet Yuri Kim: Ne nuk fshihemi pas askujt

Kreu demokrat, Lulzim Basha, iu përgjigj një deklarate të ambasadës amerikane, megjithëse ajo u korigjua më pas, lidhur me protestën e thirrur në Tiranë...

Arjan Çani: Foltorja e Berishës, edhe Yuri Kim ka mbetur e...

Gazetari Arian Çani tha se ambasadorja amerikane Yuri Kim është shprehur e habitur nga mbështetja që Sali Berisha po provon se ka në bazë....

Mes Yuri Kim dhe Sorecas, Basha ftohet nga Ambasada e SHBA...

Në kulmin e debateve në Partinë Demokratike, pas vendimit të kreut demokrat Lulzim Basha për përjashtimin nga Grupi Parlamentar të ish-Kryeministrit Sali Berisha, ambasadorja...

Manjani thumbon Yuri Kim: Pse merresh vetëm me Berishën, apo se...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka thumbuar ambasadoren amerikane, Yuri Kim, lidhur me përqëndrimin e të gjitha baterive...

Kim në zyrën e Bashës/ A mund ta ndalë ambasadorja çarjen...

Pakënaqësia mes militantëve për përjashtimin e Berishës, entuziasmi në “Foltoren” e Tiranës dhe Fierit, mirëkuptimi që Berisha gjeti mes kryetarëve të degëve dhe deputetëve,...

Henze: Basha plotësues i Ramës. Yuri Kim po sillet si Grenell,...

Zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, e cila kulmoi me largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së, ka marrë vëmendje edhe të...
WhatsApp DENONCO