Berisha: Lulzim Basha është bërë varrmihës

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha duke folur nga ‘Foltorja’ e Burrelit ka deklaruar se Lulzim Basha është shndërruar në një varrmihës.

Sipas tij demokratët e besuan verbërisht, por ai i tradhtoi dhe për pasojë Rama kryeministri më i zi pas Enver Hoxhës mori mandatin e tretë.

Lulzim Basha është bërë varrmihës sepse atij nuk i besojnë. Demokratët e kanë mbështetur, pavarësisht se nuk ihste në lartësinë e duhur. Të gjitha këto kan patu një çmim të shtrenjtë, Rama kryeministri më i zi pas Enver Hoxhës merr mandatin e tretë’, tha Berisha.

LEXO EDHE  51 delegatë të PD-së së Rrogozhinës firmosin për 11 Dhjetorin, 29 kundër