Bayern Munich i ofron rinovimin mbrojtësit, Chelsea synon të përfitojë

Foto: 90min.com

Kontarata e Niklas Sules me Bayern Munich përfundon në verën e vitit 2022 dhe drejtuesit e kluibit kanë nisur bisedimet paraparke me menaxherët e mbrojtësit për kushtet e reja të rinovimit të kontratës.

Aktualisht futbollisti ndodhet i izoluar pasi ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe çështja e të ardhmes së tij ka kaluar në plan të dytë.

Pavarësisht kësaj, drejtori sportiv i bavarezëve, Hasan Salihamidzic gjatë bisedimeve u ka parashtruar menaxherëve të lojtarit përmirësime në përmbajtjen e kontratës.

LEXO EDHE  Olsi Rama: Partizani është ndërtuar sipas vizionit të Dajës, Tiranën e kapim në ndeshjet direkte

Aktualisht Sule përfiton një page bruto prej 8 milionë eurosh, por në rast se lojtari vendos të qëndrojë do të përfitojë një page prej 10 milionë eurosh në sezon. Gjithsesi Bayerni duhet të nxitojë, pasi klubet angleze me në krye Chelsea do të bëjnë maksimumin për të rrëmbyer Sulen.