E martë, Nentor 30, 2021
Etiketimet Chelsea

Etiketim: Chelsea

VIDEO/ Chelsea-Man.United mbyllet në barazim, “blutë” ruajnë kryesimin

Kryendeshja e javës në Premier League nuk ka fitues. Në “Stamford Bridge”, Chelsea priti Man. United me këta të fundit që do të zyrtarizojnë...

VIDEO/ Gafë e Jorginho, Man.United zhbllokon rezultatin ndaj Chelsea

Manchester United ka zhbllokuar rezultatin ndaj Chelsea në “Stamford Bridge” në minutën e 49 me Sancho.Talenti i “Djajve të Kuq” përfitoi nga një top...

Champions/ Chelsea shkatërron Juven, fiton me “poker” dhe merr kreun e...

Chelsea ka shkatërruar 4-0 Juventusin duke i marrë kreun e grupit H në grupet e Champions League.Në “Stamford Bridge” u luajt dueli që do...

2 gola për dy minuta, Chelsea shkatërron Juven

Chelsea ka realizuar 2 gola në dy minuta duke i çuar shifrat në 3-0 përballë Juventusit.Skuadra e Tuchel e ka nisur pjesën e dytë...

VIDEO/ Ndërhyrje shpëtimtare e Thiago Silvas, mbrojtësi i mohon golin e...

Ndeshje pa asnjë moment pushimi ajo mes Chelsea dhe Juventusit. Morata iu afrua barazimit pas golit të Chalobah në minutën e 25′.Morata kishte shansin...

Startojnë ndeshjet e Champions League, ja ku mund t’i ndiqni “live”

Kanë startuar 6 sfida të vlefshme për raundin e pestë të fazës së grupeve të Champions League.Chelsea-Juventus është supersfida e mbrëmjes, që do të...

Bayern Munich i ofron rinovimin mbrojtësit, Chelsea synon të përfitojë

Kontarata e Niklas Sules me Bayern Munich përfundon në verën e vitit 2022 dhe drejtuesit e kluibit kanë nisur bisedimet paraparke me menaxherët e...

Rudiger gjithmonë e më larg Chelsea, Real Madrid gati t’i dyfishojë...

Antonio Rudiger ka vendosur të mos vazhdojë të jetë më pjesë e Chelsea, dhe në merkaton e janarit mund ta shikojmë atë me një...

Chelsea bën detyrën ndaj Malmo-s, Wolfsburg merr 3 pikë shprese për...

Nisën sot ndeshjet e katërta të fazes së grupeve në Champions League.Në Grupin H, Chelsea mori një tjetër fitore me shije kualifikimi teksa u...

Surpriza në Premier League/ Manchester City humbet në shtëpi ndaj Crystal...

Manchester City është mposhtur sot ndaj Crystal Palace me rezultatin  2-0. Në minutën e 6’ të pjesës së parë ishtë Zaha ku zhbllokoi rezultatin...

Chelsea rimerr kreun e Premier League, fitore karakteri ndaj Southampton

Chelsea është kthyer te fitorja pas dy humbjeve radhazi të pësuar kundër Manchester City-t në kampionat dhe Juventus në Champions League.Blutë kanë mundur 3-1...

Fitore e madhe e Juventusit, bardhezinjtë “gjunjëzojnë” kampionët e Europës

Duhej një natë e madhe dhe ka ardhur! Massimiliano Allegri dhe populli bardhezi mund të buzëqeshin, sepse tani janë 6 pikë në grup dhe...

VIDEO/ Juventus-Chelsea, zhbllokohet supersfida

Juventus ka kaluar në avantazh përballë Chelsea-t. Vendasit kanë shënuar me të filluar fraksioni i dytë i lojës duke befasuar “Blutë” e Londrës.Autori i...

Të Fundit